ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

OŽIVLÉ CLEVELANDSKÉ MOSTY

Radní města Clevelandu ve státě Ohio se rozhodli věnovat svým občanům neobvyklý dárek - pohled na rozsvícené starobylé mosty. Přes řeku Cuyahoga jich vede rovných čtyřiadvacet, včetně padacího, proto také bývá Cleveland

 


nazýván "město mostů". Stejný název pak měl projekt Rosse de Alessiho a Briana Lockwooda, který měl být oslavou průmyslové minulosti města. Obyvatelé se netěšili jenom z nevšední podívané, ale také ze zmrtvýchvstání čtvrti Flats. V jejím sousedství vzniklo během posledního století několik dopravních společností, avšak v "černých letech" 1970-1980 bylo rozhodnuto zbourat mosty a čtvrť odsoudit k živoření na okraji dění. Nestalo se tak, a Flats je dnes místem s restauracemi, bary a pestrým nočním životem. A právě z radosti nad oživlou minulostí byly její svědci - mosty - rozsvíceny jásavými barvami.
únor 1999

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group