ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

VŠECHNY SLZY SVĚTA

Představovat jednoho z nejznámějších českých fotografů JANA ŠIBÍKA je asi zbytečné. (Přečíst jste si o něm mohli v magazínu Koktejl 1/97.) Jeho dílo v mnohých vyvolává představu násilí, utrpení, bolesti a nebezpečných situací. Je totiž mužem, který se - většinou - vyskytuje všude tam, kde se něco děje. Bolavá místa našeho světa zachycuje na citlivý fotografický materiál, mnohdy citlivější než my, lidé.

 


Zair 1994
V obrovském stanu umírali černí pacienti na choleru
a úplavici. Lékař Červeného kříže, Švéd, který měl
všechna myslitelná očkování, tvrdil, že spoustě lidí
pomůže, ale hodně jich nezachrání. Denně ve sta-
nu zemřelo dvacet lidí ze sta.
Jan Šibík je držitelem mnoha ocenění, v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo se pravidelně umisťuje na předních místech. Na svém kontě má také třináct výstav nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Snímky Jana Šibíka neukazují devadesátá léta zrovna v růžových barvách. Pětatřicetiletý fotograf "má v sobě" Moskvu, Jugoslávii, Albánii, africká běsnění... Kolik lidskosti se po tom všem ukrývá v jeho obrázcích, můžete posoudit sami.
březen 1999

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group