ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

SKOTSKO

Skotsko je asi nejznámější samostatně neexistující země na světě. Ve staleté snaze o samostatnost maličká země vedle anglického kolosu sice prohrávala, ale v úsilí o "zviditelnění" se skotským horalům dařilo lépe než velmocím.


Skotský horal

 

Která země kromě Skotska může například říci, že je výhradním vývozcem nápoje, bez kterého si nelze přestavit žádný bar ani restauraci?Chodí snad ještě někde jinde mužové v sukni a má některá jiná země více "shocking" národní kroj?A je na světě druhá tak oblíbená prehistorická obluda jako ta z jezera Loch Ness?A to nemluvíme o skotském střiku, skotských anekdotách, skotských lordech, skotských dudácích a skotských legendách o Highlanderech...O tom všem si můžete přečíst v rozsáhlé cestopisné črtě ze Skotska. Nádavkem přidáváme:

ROYAL SCOTSMAN, jeden z mála luxusních vlaků na světě, který ještě jezdí a kterým můžete projete nejkrásnější místa Skotska, zákulisí oblíbené hry Skotů - golfu a zaručené zprávy o obyvatelích skotské vysočiny.
 
Září 1996
powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group