ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

MAZATLÁN

Mazatlán leží na západním pobřeží Mexika. Jeho nádherné písečné pláže, které jsou posety desítkami luxusních hotelů, omývají vody Tichého oceánu. Po celý rok sem v neměnném rytmu přijíždějí tisíce turistů z celého světa. Převažují ovšem Američané a Kanaďané, pro než se stal Mazatlán hlavně v zimních měsících jakousi oázou, kam se mohou uchýlit za dlouhých a mnohdy tvrdých zim Severní Ameriky.


Tady, v subtropickém podnebí, se mohou v prosinci prohánět v motorových člunech nebo se za nimi nechat nést na padáku. Ti zámožnější si pronajmou jachtu a nechají se unášet větrem po mírně zvlněné hladině. Ti, kteří se chtějí oprostit od zaběhnutého stereotypu, se mohou procházet po nekonečném pobřeží a pozorovat hejna pelikánů, snášejících se s neuvěřitelnou rychlostí k vodní hladině, kde svými obrovskými zobáky dovedně nabírají neopatrné ryby. Jejich hejna jsou největší tam, kam se svými bárkami přijeli rybáři s čerstvým úlovkem a kde to čpí vyvrhnutou rybinou. Ti, kteří se odváží proniknout až do středu města, poznají mnohem více z jeho koloritu, ale i odvrácenou chudou stránku, tak odlišnou od té přepychové, na niž jsou zvyklí.

Prodavači zeleniny a ovoce se podbízejí kolemjdoucím, stánky s masem a rybami se prohýbají pod tíhou zboží. Desítky obchůdků posazených vedle sebe jako garáže s vytaženou roletou. Zlatnictví, boty, laciná elektronika. Voják se samopalem střežící banku Nationale před možným přepadením. Tucty malých hospůdek a bister. A v tom bláznivém mumraji se prodírají tisíce lidí za svou každodenní obživou.
únor 2000
powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group