ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

ANEK KUSALA SALA

Asi 120 kilometrů od Bangkoku, stranou turistického ruchu a zájmu cestovních kanceláří, leží komplex Anek Kusala Sala. Kolem velkého jezera v prostorném tropickém parku stojí několik desítek budov sakrálního i užitkového charakteru, které kromě výchovy a existenčních potřeb buddhistického duchovenstva slouží jako muzeum či památník asijského buddhismu.


Jako město ve městě vyniká obezděná část s klasickou vihárou, kde se vystavují různé pozoruhodnosti a pamětihodnosti - sochy, obrazy, nábytek, porcelán, textil... Dominují předměty čínského původu a nechybí ani ukázky z vykopávek hliněného vojska císaře Čchin Š'Chuang-tiho, sjednotitele Číny, které jsou těžko dostupné i v samotné Číně.

Celou oblast dělí na dvě půlky zarostlá rokle, kterou přitéká do jezera potok. Přes něj leží jen úzké prkno. Zanedbanost okolí odradí leckterého návštěvníka od další cesty - možná to má svůj účel.

Až u jezera je parkoviště a několik stánků s ovocem (včetně durianu, na který pro jeho osobitou vůni vládne v hotelech embargo). Lidí tu mnoho není - a mezi těmi, kteří sem přeci přijeli, převažují Tajwanci. Provoz ovšem v nejbližší době asi vzroste, protože na klidnější, východní straně jezera se rychlým tempem staví.
červenec - srpen 2000
powered by contentmap

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group