ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

TYGŘI V CHRÁMU

Indočínští tygři jsou na pokraji vyhynutí. Na thajsko-kambodžské a thajsko-barmské hranici jsou totiž předmětem lukrativního obchodu pytláků. Tygří pyje jako afrodiziakum a tygří masti proti bolestem nabízí v Bangkoku kdejaká čínská lékárna. A zatímco se úřady snaží o zavádění nové legislativy k ochraně volně žijících zvířat, přichází pomoc pro tento ohrožený druh z neočekávaných míst. Zní to neuvěřitelně, ale buddhistický chrám Wat Pa Luang Ta Bua, ukrytý hluboko uprostřed džungle na thajsko-barmské hranici v provincii Kanchanaburi, se změnil v tygří útulek. Začalo to tak, že místní vesničané přinesli do chrámu osiřelá tygří mláďata. Dnes je chrám domovem už sedmi tygrů a dalších zvířat. V roce 1999 mniši požádali o radu veterináře Dr. Somchai a od té doby s nimi spolupracuje. Po několika schůzkách se zástupci vlády a lesnickými odborníky byl útulku udělen oficiální souhlas s činností.
Všechny zdejší tygry vychovali mniši od mláďat, a tak s nimi zacházejí jako s domácími mazlíčky. Jeden roční tygr dokonce svému oblíbenému mnichovi cucá palec. Představený chrámu tvrdí, že tygr cítí strach. „Mniši ale přistupují k tygrům s dobrými myšlenkami v mysli, a proto jim tygři neublíží,“ říká Archan Chan Khantitharo.
září 2003

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group