ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

ZAJÍMAVOST: CHOPARDISSIMO

Jistě už jste někdy viděli opravdu pěkné hodinky. Možná jste viděli i hodinky skvělé, dokonce ověnčené superlativy a cenovkou se šesti nulami. Snad jste viděli i hodinky přímo oslňující, z ryzího zlata a diamantů, jejichž cenovka se za šesti nulami ještě pyšní mezinárodně uznávanou značkou pro americký dolar.

Věřte ale, že to všechno není nic ve srovnání s hodinkami CHOPARDISSIMO, které firma Chopard představila na hodinářském a zlatnickém veletrhu "Basel Fair" ve Švýcarsku.

Tyto nejdražší šperkové hodinky na světě za nepředstavitelných 25 milionů amerických dolarů se ocitají kdesi za hranicí naší středoevropské představivosti a jejich popis připomíná kouzelné předměty z pohádek.


Hodinky Chopardissimo.

Hodinky Chopardissimo jsou jakousi diamantovou květinou s rozevírajícím se květem, složeným ze tří obzvlášť krásných a pozoruhodných srdcovitých diamantů. Patnáctikarátový přírodně růžový, dvanáctikarátový přírodně modrý a jedenáctikarátový bílý diamant jsou dokonce tak vzácné, že ještě nikdy předtím nebylo možné koupit tak výjimečné drahokamy na jediném šperku. A aby toho nebylo málo, po stisknutí skrytého tlačítka se tyto tři vzácné diamanty rozestoupí, a odhalí tajný číselník - osázený samozřejmě žlutými diamanty.

Ale to ještě není konec všem superlativům. Jak asi může vypadat náramek takovýchto hodinek? Je posázený žlutými a bílými diamanty ve tvaru malých kytiček. Celkem napočítáte na těchto úžasných hodinkách, pokud ještě máte potřebu cokoli počítat, neuvěřitelných 163 karátů.

Z tohoto pohledu působí jen jako dovětek, že na tomto jediném a unikátním kousku se pracovalo přes 2000 hodin a při jeho slavnostním představení ve Švýcarsku se setkali prezident firmy Chopard Karl Scheufele s ředitelem nejvýznamnější světové firmy pro distribuci diamantů Anthonym Oppenheimerem. Co k tomu dodat?

Prostě Chopardissimo, nový výraz pro absolutno.
říjen 1999
powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group