ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

HUA HIN I S KRÁLOVSKOU ČEKÁRNOU

Jsou místa, která nadchnou svou neopakovatelnou atmosférou více než turisticky vyhledávané atrakce, jen na ně narazit. Jedním z nich je železniční zastávka v městečku Hua Hin v Thajsku, která byla otevřena 25. listopadu 1911. Její součástí je i slavná královská čekárna, jež dosud slouží k uvítání královské rodiny. Rozvoj městečka Hua Hin začal na přelomu 19. a 20. století, protože si ho vybrala za své výletní místo královská rodina, která sem dodnes prchá před dusným horkem letního Bangkoku. Tím se Hua Hin stal i lákavým výletním místem pro bangkokskou smetánku. Nejen pro ni zde byl v roce 1923 otevřen Railway Hotel (nyní Sofitel Central Hua Hin Resort) postavený ve viktoriánském koloniálním stylu. Jsou v něm rozlehlé vzdušné místnosti s nádhernými verandami. V zahradě upoutají různě tvarované koruny stromů, dodnes bezchybně udržované. Duch hotelu je stále podobný tomu, jaký tady vládl na počátku dvacátého století.
Královská rodina si městečko zřejmě vybrala i proto, že ho protínala železniční trať Bangkok – Kuala Lumpur – Singapur, postavená v období 1909–1918. Měří úctyhodných 1943 kilometrů a můžete po ní luxusně cestovat Východním a orientálním expresem (Eastern and Oriental Express, E&O), světově proslulým svým vybavením lůžkových vozů – jejich kupé mají i vlastní sprchový kout a toaletu. Součástí E&O je také otevřený vyhlídkový vagon, na kterém si vychutnáte vůni džungle. Celou trať vlak projede asi za čtyřicet dvě hodiny. Cestou z Hua Hinu do Bangkoku míjí proslulý osm set metrů dlouhý trámový most přes řeku Kwai, který je uložen na kamenných pilířích ve výši asi 4,5 metru nad vodní hladinou a stal se symbolem zvěrstev Japonců páchaných na zajatcích za druhé světové války.
Železnice usnadnila dopravu k nádherným bílým plážím, které jsou pro Thajsko typické. Bohužel ty zdejší nejsou turisty příliš vyhledávány, za mnohem atraktivnější jsou dnes považována centra na ostrovech
Ko Samui, Ko Samet nebo v oblasti Krabi.
Thajsko je země úsměvů, plná úžasných exotických vůní, barev a chutí. Kdo se zde zastaví jedenkrát, budete mít chuť se vracet… A nejsou tu jen usměvaví lidé, známá letoviska s nádhernými plážemi s jemným bělounkým pískem a průzračné moře nebo projížďka džunglí na slonech...
září 2005
powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group