ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

Jak ji vidíme rádi

Africe podávají ruku i jiné celebrity v čele s Bono Voxem, líderem skupiny U2, který se světovými státníky diskutuje o odpuštění dluhů černému kontinentu.

 

Nejbohatší muž světa Bill Gates podporuje světovou charitu plnými hrstmi. V důchodu chce rozdat na charitu 95 procent svého pohádkového jmění.

V roce 2005 největší hvězdy světové populární a rockové hudby vystupovaly na megakoncertech nazvaných Live 8. Zorganizoval je veterán charitativních akcí Bob Geldof. Motem akce bylo: Každé tři vteřiny zemře jedno dítě v důsledku absolutní chudoby. Akce měla přinést miliony liber.

 

Sharon Stoneová se zapojila do Americké nadace pro výzkum AIDS. V roce 2005 při světovém ekonomickém fóru v Davosu také šokovala diplomaty a politiky tím, že při vystoupení prezidenta Tanzanie veřejně nabídla deset tisíc dolarů na moskytiéry a zeptala se přítomných, kdo pomůže při boji proti malárii. „Nepřipadám si pak úplně zbytečná,“ vysvětluje.

 

Obrovské částky na charitu dává i nejbohatší žena showbyznysu Oprah Winfreyová, černá Američanka. Chce zmenšovat nerovnosti životních podmínek mezi lidmi v různých částech světa.

zdroj: tiskové agentury

 

Příslušníci bantuských kmenů si příležitostně malují obličeje přírodními barvami. Bantuové se dělí na několik kulturně odlišných skupin, většinou jsou to zemědělci, řemeslníci, pastevci. K jejich rozšíření jim podle některých znalců etnik pomohla i jejich dávná znalost výroby železa. Bantuové žijí především ve střední, východní a jižní Africe.

 

Ženy divošského kmene Mursi se od puberty zdobí keramickými destičkami labreta. Příslušníci kmene žijí v jižní Etiopii, v málo přístupných oblastech. Někteří etnografové je považují za jeden z nejzajímavějších afrických kmenů. Talířky z pálené hlíny si dívky vkládají do spodního rtu a uší, které si předtím nařezávají. Do vlasů si vplétají válečky z kovu nebo hlíny, různé zuby zvířat a podobně.
červenec - srpen 2006

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group