ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

Oheň, voda a led

Islandu jsem tak úplně propadl. Řadím ho na první místo mezi fotogenickými oblastmi celé planety. Až dosud jsem za nejatraktivnější pro fotografa považoval Nový Zéland.

Dojímá mě to úžasné, dramatické a přitom romantické sepětí ohně, vody a ledu. Nejpůsobivější pro mě byla místa s termálními prameny, vulkány a ledovci a vodou z ledovců, která tvoří velké množství nádherných řek a tisíce vodopádů. Protože má ostrov tolik vody, má zejména kolem řek a vodopádů spoustu travnatých a mechových ploch. Přenádherné namodralé ledovce na jihu odplouvají romantickými lagunami do Atlantiku.

Život místních lidí je zvláštní tím, jak je ovlivněn slunečním svitem a ročními obdobími. Pro fotografa je třeba ideální jet sem ve vrcholném létě, kdy je polární den a světlo až do půlnoci. Obrázky v této fotoreportáži byly pořízeny mezi 21. a 24. hodinou v noci.

Mystičnost Islandu podporují všechny staré historické ságy plné elfů, trollů, obrů a dalších nadpřirozených bytostí. Dodnes ovlivňují život Islanďanů a cizincům nabízejí novou dimenzi prožitku v silné přírodě.

Island je země, která českého návštěvníka svou malebností uchvátí. Patří sice k nejdražším na světě, ale má za to hodně co nabídnout.

 

více najdete na www.skandinavie.cz a www.theworld.cz
říjen 2006
powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group