ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

PORTSKÉ A JEHO PoRTo

PORTSKÉ

Tajemství ochutnávky


Výrobce Sandeman vám sdělí,

že bílé portské se vyrábí až od roku 1935.

Je většinou suché a tzv. chip dry se pije vychlazené jako aperitiv. Jím také ochutnávka na konci prohlídky začala. Průvodkyně mají černý španělský klobouk (Sandeman vyrábí ve Španělsku sherry) a dlouhý černý plášť portugalských studentů. Ve sklepích, kde musí portské minimálně tři roky zrát a kde je za ideální teplotu považováno 11–16 °C, přijde takový oděv vhod. Nezapomeňte si proto vzít bundu a pár eur, vstup se platí.


Průvodce firmy Ferreira má dobrou paměť na čísla, a tak se dozvíme, že mají na skladě deset milionů litrů a že ročně prodají okolo 3 milionů. Hezká ochutnávací místnost je obložena kachli. Ochutnáme tawny, víno hnědavé až jantarové barvy, které zraje v dubových sudech. Nejlepší, aged tawny, nese označení 10, 20, 30, dokonce i 40 let, což znamená, že jeho největší složka je minimálně tolik let stará a že tak i chutná.


Nejběžnější portské, ruby, si koupíme na závěr prohlídky ve sklepích Graham’s, zde mají v ochutnávací místnosti vystavené zajímavé deníky s historií svého portského. Dobré ruby zraje tři roky ve velkém dubovém sudu, má výraznou rubínovou barvu a díky době zrání, která je ve srovnání s dobou zrání ostatních druhů velmi krátká, je cenově přijatelné.


S nejkvalitnějším portským, vintage, se seznámíme ve firmě Cocburn’s. Jedná se o víno z jednoho ročníku sklizně, někde dokonce pouze z jedné určité vinice (u ostatních druhů je míchání důležitou složkou výroby). Záleží na odhadu, teprve po dvou letech je možno zodpovědně prohlásit a nechat schválit u příslušného dozorčího úřadu, že víno může nést označení vintage. Pak zraje v láhvích i několik desítek let. Podmínky, v nichž zraje, jsou důležité, vintage se kupuje i nevyzrálé a jeho noví majitelé ho pak nechávají dozrát ve vlastních sklepích.


Střední Douro je oblast začínající asi

90 km východně od Porta a táhnoucí se až

ke španělským hranicím. Zde leží na stráních nad řekou kamenité vinice, na nichž zraje víno pro portské. Stáčení, fermentace, lihování a první zrání probíhají také tady. Na jaře obří cisterny svážejí mladé víno k dozrání do Vila Nova de Gaia. Krajina je velmi malebná a svérázná, bohužel silnice jsou velice úzké, vyvarujte se proto návštěvy v době, kdy jimi projíždějí stříbřité cisterny svážející víno.


Historie portského vína připomíná Andersenovu pohádku o ošklivém káčátku. Bylo jednou jedno nepříliš dobré víno. Nikdo ho neměl rád a nikdo ho nechtěl. Proto se víno vydalo hledat štěstí za moře. Ale i tam se od něj všichni odvraceli. Až jednoho dne potkalo kouzelníka a ten z něj udělal silné sladké víno s duší, které všichni začali milovat – portské víno.

Víno, které zrálo na středním toku Doura, bylo zprvu kyselé. Když se v 17. století zhoršily francouzsko-anglické vztahy, dostalo víno od Doura šanci proniknout na anglický trh. Aby se pro plavbu přes rozbouřené moře stabilizovalo, začal se do něj přidávat 77% vinný destilát. Dokončení příběhu bylo pak otázkou času a anglické tradice. Sladké silné víno se ujalo a angličtí obchodníci se začali usazovat v Portu.

Celý proces výroby vína, od sklizně až po uložení láhve ve správném sklepě, je důležitý, ovšem v případě portského je etapa zrání o něco důležitější. Pokud by víno zrálo jinde než ve sklepích Vila Nova de Gaia, nesmí nést označení portské víno. Pravé portské se sice jmenuje podle města Porto, ale zeměpisně a historicky vzato zrálo na protilehlém, opačném břehu Doura v bývalém samostatném městě Vila Nova de Gaia. Tento paradox vznikl prý proto, že obchodníci s vínem nechtěli platit portskému biskupovi vysoké daně a odstěhovali se na druhý břeh řeky, kam jeho moc nesahala. (Podle nových pravidel se může portské dělat už i na středním toku Doura u producentů, a ne pouze naproti Portu – pozn. red.)

Během návštěvy sklepů jednotlivých společností vyrábějících portské, tradičně nazývaných „House of Ports“, se dozvíte vše o historii i výrobě portského včetně toho, jak chutná, protože součástí návštěvy je i ochutnávka. Někde jsou připraveni i na masové návštěvy, které končí ve speciálních ochutnávacích místnostech spojených s prodejnou a často i zajímavým muzeem. Jiné jsou vznešeně uzavřené. Ale ve všech zraje portské.


Až se postavíte na nábřeží řeky Douro, vzpomeňte si, že kolem vás jsou miliony a miliony litrů jednoho z nejušlechtilejších evropských nápojů. A pokud by vás myšlenka na stamiliony eur v tekuté podobě příliš rozechvívala, přejděte dvoupatrový most Ludvíka I., který se stal symbolem Porta stejně, jako je Eiffelova věž znakem Paříže. Byl projektován architektem z Eiffelova okruhu, zatímco A. G. Eiffel sám navrhl železniční most ležící o něco výš proti proudu. Porozhlédněte se po samotném Portu a jeho staré nábřežní čtvrti Ribeira, zajděte do katedrály Sé a do sousedního Biskupského paláce, které městu kralují z vrchu Pena Ventosa. Podívejte se do nádražní haly S~ao Bento s obdivuhodnou kachlovou výzdobou a najděte ve spleti uliček karmelitánský kostel Igreja do Carmo s vnější kachlovou výzdobou. A až vydýcháte představu tekutých milionů, z nichž můžete vypít jen nepatrnou část, vraťte se do Vila Nova a nechte si vysvětlit, co je to víno s duší, ono „slunce v láhvi“, jak milovníci portského své víno nazývají.


TIP KOKTEJLU


Navštívit můžete asi dvacet vinných sklepů, ukazatele vás k nim z nábřeží dovedou. I když společnosti Taylor’s a Cocburn’s návštěvy běžně nepřijímají, stojí za to pokusit se

do nich dostat. Taylor’s kraluje nad městem a přijímá VIP návštěvy – byl zde F. Castro i V. Havel. Vstupní hala je zařízena v duchu anglického klubu a po zahradě před terasou se procházejí pávi. Cocburn’s zase postavila sklad, pod jehož střechou vás obklopí na 12 milionů litrů portského.

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group