ikoktejl

Editorial 1-07

Vážení čtenáři,

 

vítejte na stránkách nového časopisu Psí sporty. Jak název napovídá, na jeho stránkách najdete informace ze světa psích sportů.

Projekt tohoto časopisu vznikl jako reakce na vývoj světové kynologie směrem do světa sportu. Příkladnou ukázkou je agility, které si během několika málo let vybudovalo širokou základnu nadšenců po celém světě a dokonce usiluje o zařazení do programu olympijských her. Agility je ale pouhou špičkou ledovce, kterou následuje spousta dalších psích sportů, mnohých u nás ještě neobjevených…

Změny jsou ale patrné i u tradiční sportovní kynologie, která se čím dál více vzdaluje té služební. A právě toto pomyslné rozevírání nůžek přechází často v bouřlivé diskuse. Je to jen dalším potvrzením výše zmíněného nakročení kynologie mezi sporty, které je pro některé lidi těžko přijatelné. My jsme tyto změny přijali a věřím, že následující stránky jsou toho důkazem.

Časopis Psí sporty tvoří lidé, kteří v daném oboru často patří mezi světovou špičku. Jejich kvalitní příspěvky by měly být inspirující jak pro zkušené kynology, kteří se nebrání poznávání nových metod výcviku a přípravy psa, tak i pro začátečníky, kteří se do svého sportu právě pustili nebo jen hledají inspiraci, jak co nejlépe „vyblbnout“ svého čtyřnohého přítele a neublížit mu.

Zároveň chceme, aby projekt časopisu Psí sporty měl i druhou, neméně důležitou úlohu. Chtěli bychom „nekynologické veřejnosti“ ukázat náš obor v pozitivnějším a snad i pravdivějším světle než některá média, která nedohlédnou dále než na „atraktivní“ reportáže o agresivních psech. Chceme psí sporty prezentovat jako plnohodnotné sportovní odvětví a ukázat, že i tým složený z člověka a psa dokáže skvěle reprezentovat město, kraj či republiku, případně svého sponzora.

Do teď jsem psal o časopisu Psí sporty jako o „našem časopise“. Přál bych si, aby ho s přívlastkem „náš“ uvádělo co nejvíce lidí, zvláště těch, kteří si pořídili psa a jeho osud jim není lhostejný. Psí sporty jsou nabídnutým prostorem, kde se mohou scházet všichni „psí sportovci“ se svými fanoušky, diskutovat, dělit se o zkušenosti a zážitky. Prosím, využijme toho…

 

  

                         Jakub Štýbr – šéfredaktor

            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group