ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

Festival zlata a krve

 

zlatoakrevTEXT A FOTO: ROMAN VEHOVSKÝ

Pokud si pod názvem Vegetariánský festival představujete přehlídku cibulí a patisonů, může vám realita připravit pořádné trauma.
Vegetariánský festival v thajském Phuketu je plný dýmu, dělobuchů a krve z ran, které si způsobují sebetrýzniči.

 

Prožíval jsem jeden z největších a nejkrásnějších stopařských zážitků. Už šestý rok jsem byl na  cestě
a právě jsem se na jachtě – mém posledním stopu – toulal po nádherných  thajských  ostrovech.   Jachta
nakonec zakotvila v zátoce Chalong na ostrově Phuket a já přijal pozvání do kapitánova  domu.   A  měl
jsem to štěstí, že se celý Phuket právě připravoval na velkolepý festival Devíti  císařských  božstev.
V té době jsem ještě netušil, že budu svědkem něčeho nevídaného.  Velká  část  obyvatel  Phuketu  jsou Číňané a i sám slavný festival je ryze čínský. Žije jím však celé město. A to už skoro dvě století.  V roce 1825 totiž přicestovala do Phuketu kočující operní skupina z Číny.

Přihodilo  se  ale,   že  celá skupina náhle onemocněla. Umělci okamžitě přešli na vegetariánskou stravu,  aby  tím  uctili  Císařská božstva.

zlatoakrev2

 

Nemoc brzy ustoupila, což velice zaujalo  obyvatele  Phuketu,   kteří  si  od  té  doby  tyto zázračné události připomínají. Po dobu phuketského festivalu žijí  lidé  v  naprosté  čistotě,   a  ti nejsilnější z nich se připravují na hrůzně vypadající sebetrýznění. Skrze jejich zkrvavená těla pak  z komunity odcházejí  všichni  zlí  duchové…  Hlavními  postavami  festivalu  jsou  Ma  Song,   duchovní média.Trýzní svá těla, aby na sebe přenesli zlé duchy z  ostatních.   Nevěřil  jsem,   že  i  osmiletý klučina může být duchovním médiem. Během procesí lidé nosili tohoto nejmladšího Ma  Song  na  ramenou.
Budil  obrovskou  úctu  a  téměř  všichni  přihlížející  toužili  po  jeho  požehnání.

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group