ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

Psí Wimbledon

 

wimbledonText a foto Jakub Štýbr, šéfredaktor časopisu Psí sporty

 

Čím je pro tenisty Wimbledon, tím je pro kynology Cruftova výstava v Anglii. Už jen vystavovat zde svého psa se pokládá za čest a úspěch chovatele. Crufts, jak se akce zkráceně oficiálně nazývá, dnes již zdaleka není pouze výstavou.

 

Jde o společenskou akci, kde se během čtyř dnů sejdou desetitisíce kynologů i běžných milovníků psů, kromě výstavních titulů se rozdělují i poháry za sportovní výkony a především se zde lze dozvědět snad vše o soužití člověka a psa. Už svou tradicí, která sahá až do 19. století, je Crufts nedostižný a při celkové účasti více než 28 tisíc psů prostě nemá konkurenci. A to se na tuto výstavu nemůže přihlásit jen tak někdo. Všichni psi, kteří se účastní výstavy, se sem musejí nominovat, takže těch osmadvacet tisíc psů už jsou jen ti nejlepší z nejlepších! Samotná výstava probíhá samozřejmě podobně, jako většina výstav. Co tedy tvoří Crufts tak jedinečným? Samozřejmě hlavně fakt, že se zde účastní jen vybraní psi, což díky dlouholeté tradici a pečlivě budovanému renomé láká diváky z celého světa. Letos byla například nepřehlédnutelná velká skupina turistů z Japonska. Mnoho diváků se samozřejmě přichází pokochat krásou psů a vydrží hodiny sedět u jednotlivých kruhů a sledovat ušlechtilý pohyb psů v běhu. Ne každému to ale stačí, což si uvědomují i organizátoři z anglického Kennel Clubu a výstavu zde dotváří bohatý doprovodný program, tvořený především soutěžemi v různých psích sportech. Vyvrcholením čtyřdenní výstavy je program Best In Show, který začíná v neděli od 17 hodin v Aréně. Samotné vyhlášení nejlepšího psa výstavy předchází opět doprovodný program. Divák je tak baven až do půl deváté, kdy se na ploše konečně objeví sedm vítězů jednotlivých skupin a rozhodčí konečně ukáže na vítěze. Hala bouří potleskem, fotografové se sbíhají na plochu a diváci začínají houfně opouštět tribuny. Crufts zná vítěze, show končí. Ale tradice pokračuje a za rok se tu jistě mnozí z přítomných opět sejdou.

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group