ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

Dotazník pro Miroslava Cabana

 

dotaznik2Ptal se Michal Dvořák, foto archiv Miroslava Cabana

 

Horolezec, cestovatel a fotograf. Je členem Klubu 7K. Jako teprve druhý člověk na světě (po Reinholdu Messnerovi) vystoupil na nejvyšší vrcholy všech sedmi kontinentů bez kyslíkového přístroje.

 

V dalším svém projektu se pokusil zdolat v průběhu čtyř měsíců čtyři osmitisícovky, ale špatné počasí mu nedovolilo výstup na K2. V nejbližších měsících se chce opět podívat na Kilimandžáro a na africké safari, snem do budoucna zůstává Nový Zéland. První velká cesta: Tu jsme uskutečnili v roce 1997 do USA, kdy se nás šest chlapů rozhodlo navštívit nejhezčí kouty západu Spojených států. Nejmagičtější místo: To se nedá říci tak jednoduše. Hodně míst je magických tak, že nám spadne brada a my jenom zíráme. K tomu všemu patří i chvilka, ten jedinečný okamžik, kdy jste na tom správném místě. Některé místa se zdají být nezajímavá, ovšem když jste tam v TÉ správné chvíli, tak vám přijde, že jste na tom nejmagičtějším místě na světě. Pro mne samotného to ale bude asi Antarktida. Neopakovatelné setkání: Neopakovatelné setkání jsem zažil na Aljašce, kdy jsem se šel vyčurat a mezi tím se mezi mne a auto postavil černý medvěd. Naštěstí neměl právě chuť kohokoliv honit. Největší strach: Nejvíce jsem se bál v pralese v Indonésii. A to když jsem šel vysoko nad vodopádem po mokré kládě porostlé mechem. Velmi nepříjemné dobrodružství. Co jste na cestách neočekával ani ve snu: Nemilým překvapením pro mne bylo, že je všude neuvěřitelně horko. V Antarktidě jenom minus 12 až minus 15 po dobu dvou týdnů, pod McKinley na Aljašce nám dva dny pršelo. Je to hrozné, ale globální oteplení planety je obrovské. Nezapomenutelné jídlo: Nikdy určitě nezapomenu na pečené chobotničky na Zanzibaru. Nejsmutnější loučení: To jsem zažil v roce 2007 po čtyřměsíčním působení na osmitisícovkách. Při odchodu z K2 jsem brečel jako dítě. Co si vždy berete s sebou: Zkamenělé srdíčko, které jsem po svatbě daroval manželce. Vždy mi připomene domov. Jaké místo byste určitě doporučil: Určitě Indonésii, zejména ostrov Irian a náhorní plošinu s prehistorickými kapradinami. Co rozhodně nezapomenout: Pěnové špunty do uší. Hodí se všude.

 

dotaznik

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group