ikoktejl

HONGKONGSKÝ RŮŽOVÝ DELFÍN

Sousa chinensis (delfín indočínský), známý též jako čínský bílý delfín nebo hongkongský růžový delfín je přírodní raritou. V roce 1997 se díky své jedinečnosti stal dokonce symbolem předání této bývalé britské kolonie Číně. Barva tohoto delfína, po narození téměř černá, se postupně mění ve světle šedivou a nakonec v bílou nebo růžovou. Budoucnost růžově zbarvených delfínů, ze kterých se u hongkongských břehů přirozeně stala turistická atrakce, ovšem až tak růžová není. Delfíní komunita čítající zhruba 1000 jedinců je totiž ohrožována současným ekonomickým vývojem v hongkongském zálivu. Námořní doprava, znečištění vody a ovzduší a intenzivní rybolov ohrožují delfíny stejně jako nedostatek potravy. Výstavba nového letiště Chek Lap Kok situaci ještě značně zhoršila. Nadějí pro tato překrásná zvířata snad může být ekolog Bill Leverett, jenž založil základnu na pozorování růžových delfínů, která organizuje turistické výlety po moři. Tržby z této činnosti jsou pak zdrojem financí pro výzkum a ochranu tohoto unikátního živočišného druhu.
září 2003

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group