ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

Divokou Evropou

TEXT A FOTO: WILD WONDERS OF EUROPE

 

Přírodní bohatství máme tendenci hledat v exotických koutech planety. Přitom divočinu najdeme před vlastními dveřmi. Z tohoto popudu vznikl unikátní fotografický projekt Wild Wonders of Europe. Mezinárodní putovní výstava, která měla zastávku i v Praze, je důkazem, že poklady nemusejí ležet daleko.

Nespatřené, neočekávané, nezapomenutelné. Takové jsou zázraky evropské přírody, a tak se je snažili zachytit přední evropští fotografové. Výběr výstavních snímků nebyl jednoduchý. Zkuste si představit, že během patnácti měsíců šedesát devět špičkových fotografů pracuje v rámci projektu Wild Wonders of Europe ve všech osmačtyřiceti zemích starého kontinentu. Výsledek? Dvě stě tisíc skvělých fotek, z nichž se musí vybrat pouhá stovka. Každou zemi přitom reprezentuje minimálně jeden snímek. Jedná se o dosud největší uskutečněnou iniciativu na ochranu přírody, založenou na fotografiích.

Ředitelé Peter Cairns, Florian Möllers a Staffan Widstrand jsou ocenění fotografové a členové sdružení International League of Conservation Photographers. Bridget Wijnberg je bioložka a ekoložka s rozsáhlými zkušenostmi na poli cestování za přírodou. Iniciativa Zázraky evropské přírody byla založena ve víře, že díky spojení jejich zkušeností a spolupráci s nejlepšími fotografy vznikne mocné poselství o přírodním bohatství Evropy.

Rok 2010 je také Mezinárodním rokem biodiverzity. Těžko hledat příhodnější termín pro vyslání mezinárodního poselství o jedinečnosti evropské fauny a flóry. Projekt měl světovou premiéru 27. května v Haagu za účasti nizozemské princezny Irene. Od té doby výstavu, kterou tvoří více než sto velkoformátových snímků, hostilo již několik metropolí včetně Prahy. Výstava by dále měla překročit hranice Evropy a putovat po Severní Americe a Číně. Výstava je oslavou přírodních krás, inspirací k objevování a také apelem, že přírodní bohatství je snadno zranitelné.

Generálními partnery tohoto jedinečného projektu jsou: 
WWF, Nikon, Epson, Nokia.

KO1009_fotoportfolio_JPE-2009-02-05-6018

KO1009_fotoportfolio_MBI_2008_10_05_064006_087

KO1009_fotoportfolio_MLL-2008-07-01-0448

KO1009_fotoportfolio_MLU_20081007_20373082

KO1009_fotoportfolio_SWD-2008-08-08-210349-02

KO1009_fotoportfolio_VMU-2009-02-15-0499 

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group