ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

ŠÍLENÉ SKOKY

To, co provedli tito lidé, je nezákonné. Vyšplhali se na telekomunikační věž zahalenou v mlze a z výšky 400 metrů skočili dolů. A aby si vychutnali volný pád, otevřeli padáky až v posledních sekundách před dopadem na zem. Base-jumping je v současné době považován za nejnebezpečnější sport všech dob. Pokud jste milovníkem velkého vzrušení, nenajdete nic lepšího. I přesto, že v tomto sportu došlo v poslední době k mnohým nehodám, samozřejmě smrtelným.

. . . . .Když se člověk ponoří do tohoto prázdna
bez konce a skočí do husté mlhy, musí
doufat, že se vyhne kabelům a lanům,
kterými je věž zajištěna. Padák se otevírá
až v poslední chvíli.
Nedávno se vydala hrstka "ztřeštěných bláznů" na seskok z naprosto zakázaného místa, z Black Hole Tower. Telekomunikační věž uprostřed Floridy je veřejnosti nepřístupná a podle toho je samozřejmě také patřičně uzavřená...

Je vysoká 400 metrů, ale většinou lze spatřit pouze její nejnižší část, zbytek se ztrácí v oblacích.Tihle adrenalinoví šílenci vstali ve dvě hodiny ráno, aby si mohli skočit a odejít dřív, než přijde obsluha věže do práce.

Po příchodu k plotu věže je třeba vypáčit visací zámky, kterými jsou uzamčena velká drátěná vrata. První přestoupení zákona... Potom nákladním výtahem (trvá to 16 minut) na vrchol. Již ve výšce 300 metrů mraky ustupují a všichni se ocitají pod blankytně modrou oblohou?

Poslední je na řadě Bob. Brebentí a nepřestává žertovat, dokonce ani když vestoje vyrovnává rovnováhu na zábradlí. Jump! Skok střemhlav do prázdna, ohromný skok volným pádem o rychlosti 400 kilometrů v hodině, který trvá devět a půl sekundy, až do té chvíle, než skokan (přesně jednu sekundu před dopadem ve výšce 60 metrů nad zemí) otevře svůj padák... Bez komentáře. Je to šílenost, bez které by se nedokázal obejít a která je smyslem jeho života... Ostatně, skáče ještě podruhé.

V osm hodin ráno se padáky opět složí (dělníci přichází pracovat na věž od 8.30). Slíbí si, že to znovu co nejdřív zopakují. Bláznivé, nezákonné, ale skvělé a skutečně možné...

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group