ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

800 KILOMETRŮ VODOU - OD MONT BLANCU AŽ DO STŘEDOZEMNÍHO MOŘE

To, do čeho se pustil Andre Payraud před šesti lety, je možné nazvat bláznovstvím. Andre se totiž rozhodl UPLAVAT celkem 800 kilometrů z jezera Mer de Glace (což v překladu znamená Moře ledu) dolů po řekách Ameyron a Arve, Ženevským jezerem a potom po Rhoně až do Středozemního moře.

V LEDOVÉ VODĚ


Andre Payraud není průměrný jedinec, je odborníkem na splouvání horských řek. V roce 1982 se dokonce dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako plavec v největší nadmořské výšce, když na své expedici k Mount Everestu plaval ledovou vodou v nadmořské výšce 5160 m. To mu natolik učarovalo, že od té doby plánoval další a další dobrodružství: v roce 1985 splouval horní tok řeky Gangy, v roce 1986 plaval v Coloradu, v Argentině v roce 1987...

Andre Payraud žije ve vesnici Passy v Savojských Alpách. Tam založil raftingovou společnost, ale jako koníček provozuje i vysokohorskou plaveckou školu - vyučuje, jak plavat v prudce tekoucích vodách. Dnes je mu již padesát let, ale s podporou své početné rodiny (on sám je devátým z patnácti dětí) pokračuje v nových, neobyčejných dobrodružstvích. Podporuje jej prý zejména jeho bratr Fernand - horský vůdce - a jeho osmadvacetiletý nejstarší syn Fabrice. A to neuvádíme Andreho maskota Pee Wee, což je Fabricův pes.
leden 1999

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group