ikoktejl

Přišla pozdě večer. Hubená, hladová, ani ne roční tříbarevná kočka. Čert ví, proč si vybrala nás. Máme volně dva velké hlídací psy a náruživě lovícího kocoura. Oznámila nám, že u nás hodlá bydlet, vyštvala z domu oba psy a měřila si nás nevěřícným pohledem, jak to, že nemá prostřeno. Vynesla jsem ji ven a vzala domů oba udivené psy. Proklouzla zpátky s výrazem, že jestli opravdu trvám na těch dvou příšerách, že tam tedy mohou být také. Chtěla jsem ji vyprovodit podruhé, když zazvonil telefon.

Volal vydavatel, že Kočičí planeta bude čtvrtletník a jestli dám dohromady další číslo. Zírala jsem na to nezvané stvoření, které se mezitím nonšalantně rozvalovalo na gauči. Tříbarevné prý nosí štěstí. Podlehla jsem. Definitivně. Jen doufám, že s každým dalším číslem nepřijde do domu další kočka.

 

2012-12-04-editorial

Kočičí planeta se rozvíjí a přináší kromě důležitých informací i spoustu nového, částečně přímo na vaše přání. Materiál o šlechtění koček je předvojem k portrétům plemen, poradna zprostředkovává odpovědi odborníků na to, co vás trápí, a důležitým rádce může být i náš nový seriál o první pomoci pro kočky. I když bych všem upřímně přála, aby tyto rady nikdy nepotřebovali. Veterinárnímu lékařství jsme v tomto čísle opět věnovali prostor, a to včetně fotografií v rubrice Pohledy do... Musím přiznat, že tato rubrika v minulém čísle byla jediná, která vzbudila částečně i negativní ohlas. Nejde nám o to šokovat a zobrazovat krváky, ale přiblížit vnímavým čtenářům umění a práci veterinářů, kteří našim čtyřnohým přátelům často zachraňují životy. Buďme za to rádi a smiřme se s tím, že na operačním sále krev teče. Nebo stránky 44 a 45 rovnou raději přeskočte.

Nechceme ale jen zprostředkovávat vědění, chceme vás i bavit, proto jsme pro vás nachystali soutěž, zábavný test, křížovku a dokonce i návod, jak starý svetr proměnit v pohodlný pelíšek. První prototyp náš kocour Manfred okamžitě obsadil a mám obavy, že mne výroba druhého pro novou Ellie nemine…

Závěrem bych vám chtěla poděkovat za přízeň a velké množství ohlasů na první číslo Kočičí planety. Je pro mne impulsem, inspirací a závazkem pokračovat dál ve vytyčeném směru a přinášet další zajímavé informace z kočičí planety.

Pavla Růžičková
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group