ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

NA SVĚTOVÝ TÝMOVÝ ZÁVOD RED BULL GIANTS JEL DO RIA I ČESKÝ TÝM


Skupina špičkových sportovců zastupovala v prosinci Českou republiku na zatím největší týmové soutěži Red Bull Giants v Riu de Janeiro. Do tohoto exotického města, které poskytuje ideální podmínky pro všechny disciplíny, se sjely stovky závodníků z celého světa.

Celý koncept vychází z oblíbených týmových soutěží, kde platí heslo „jeden za všechny, všichni za jednoho“. Klasickým příkladem je třeba populární Dolomitenmann v Rakousku či náš domácí Adrenalin Cup. Red Bull Giants of Rio přesto jednu zvláštnost měl: „Chtěli jsme, aby se potkaly nejlepší týmy doslova z celého světa. Proto každá země, ve které existuje zastoupení naší značky, v současnosti jich je asi stovka, vysílá jeden tým tvořený opravdovými špičkami svého oboru a některé druhý, složený z amatérských sportovců. Ty se pak utkají na břehu Atlantského oceánu v boji o historicky první vítězství v globálním týmovém závodě,“ upřesnil šéf sportovního marketingu Red Bullu Česká republika Michal Brabec.
Red Bull Giants of Rio se skládá celkem ze čtyř disciplín - plavání, horské cyklistiky, letu rogalem a běhu. Trať je originální a náročná. V plavecké etapě čekal v Riu na závodníky tříkilometrový úsek na otevřeném moři, pro cyklisty byla připravena čtyřicet pět kilometrů dlouhá trať s náročným převýšením. Novinkou se stal závod v rogalu, jehož trasa byla akčně upravena podle povětrnostních podmínek (i s variantou obkroužení světoznámé sochy Krista). Opravdovou zkouškou kondice byla pro sportovce patnáctikilometrová běžecká trať kombinující písek, štěrk i asfalt.


A kdo zastupoval Českou republiku?
Jan Řehula - plavání: V letech 1997 až 2000 trénoval pod vedením Breta Suttona. Příprava, která byla založena na vysokohorském tréninku v Australských a Švýcarských Alpách, vedla k úspěchu na OH v Sydney, kde obsadil 3. místo. V rámci přípravy na olympijské hry absolvoval triatlonovou sérii Formula 1, kterou ukončil na 2. místě (rok 2003 - 1. místo Sofia ITU International Triathlon Bulgaria, 3. místo Gyor ITU International Triathlon Hungary, 5. místo Schliersee ITU International Triathlon Germany aj.). Letos mu bude dvacet osm let a narodil se v Plzni.
Radim Kořínek - cyklistika: Je českým reprezentantem v horské cyklistice se zázemím v profesionálním týmu Česká spořitelna MTB (22. místo v závodě horských kol - LOH Atény, 19. místo v závodě Světového poháru 2004 v Madridu, 23. místo ve Světovém poháru 2003 v Německu, mistr ČR v bikemarathonu aj.). Nedávno mu bylo třicet jedna let a pochází z Olomouce.
Přemysl Beneš - rogalo: Je majitelem pilotního průkazu od roku 1990, dosud nalétal přes sedm set letových hodin (rok 2004 - 10. místo a člen reprezentačního týmu ČR, 8. místo Slovenian open 2004, 1. místo v týmech Podbrezová Cup 2004, 4. místo v memoriálu Evika v Maďarsku aj.). V březnu mu bude čtyřicet let a narodil se v Praze.
Jan Kubíček - běh: Běžec, který má za sebou řadu úspěchů (1. místo Marxa popular Španělsko, 3. místo MČR v duatlonu Šumperk, 3. místo ČP duatlon Netolice, 12. místo EP XTERRA Rakousko, 1. místo v konečném pořadí MČR v duatlonu aj.). V březnu mu bude dvacet pět let a pochází z Karlových Varů.
Výsledky závodu nebyly do uzávěrky tohoto Koktejlu ještě známy.
leden 2005

 

 

 

 

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group