ikoktejl

  • Je tu nová Kočičí planeta!

    Páté letošní číslo je na stáncích od 4. října 2019.

Editorial 2/2013

KP1302 titulka

Přejít na články z Kočičí planety 2/2013

Vážení přátelé,
před námi je léto, pro mnohé nejkrásnější doba v roce. Pro mne určitě, miluji sluníčko a teplo, zřejmě jsem nějaké převtělení ještěrky – sluníčko mne dokáže nabít na dlouhou dobu dopředu. Naše kočky se také rády vyhřívají na sluníčku. Když se pak Manfred zvedne, protáhne a odchází, vidím v jeho líných pohybech sebevědomí lva. Jen ten harém lvic mu schází, naše Elie pro něj rozhodně lovit nebude. Naopak, kdyby mohla, slupne i jeho konzervu z misky.

K létu patří i cestování, to mám na rozdíl od koček velmi ráda. Poznávám cizí místa, kultury a hlavně si všímám zvířat a vztahu místních lidí k nim. Bývá to velmi poučné a blahořečím digitálním foťákům – víc než polovina všech mých snímků bývají zvířata, být to kinofilm, bylo by to drahé. Pokud také rádi fotografujete na cestách zvířata a hlavně kočky, vzpomeňte si na Kočičí planetu. Budeme rádi, když nám pošlete kočičí postřehy a pozdravy z vašich toulek světem.

Musím uznat, že mám navíc veliké štěstí – jsme velká rodina, tak mohu cestovat s klidným svědomím, že je o kočky postaráno. Vždy je někdo doma, koho znají a kdo je nakrmí. A k tomu máme i báječné sousedy, kteří nemají problém, že jejich zahrady jsou součástí teritoria našeho zrzka. Při návratu z jeho důležitých pochůzek se kolikrát tak mlsně olizuje, že mám podezření, že si někde ochočil někoho, kdo mu podstrojuje. Inu kouzlo osobnosti…

V letní Kočičí planetě se dočtete o lvech i o první pomoci pro přehřátou kočku, o cestování s kočkou, či jak zajistit kočce pohodlí doma, o problémech se sousedy, které může vyvolat vaše kočka, i o tom, jak se jim vyhnout. Budu ráda, pokud vám bude Kočičí planeta dělat společnost při čekání na letadlo nebo na louce u rybníka a potěší vás trochu jako pravá kočka. Jen vrnět jsme ji ještě nenaučili…

kp1302 editorial

Přeji vám i vašim kočkám krásnou letní pohodu

Pavla Růžičková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PS: Zaujala vás nějaká tematika v Kočičí planetě nebo máte tipy na články? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group