ikoktejl

  • Vyšel říjnový Koktejl

    Na stáncích jej najdete od 1. 10. 2019.

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Editorial 7-8/2013

KO1307 titulka

Přejít na články z Koktejlu 7-8/2013

Když nejde o život…musíme se tomu zasmát

„Evakuace!“ Důrazný hlas z tlampače prořízl ticho onoho červnového rána jako ocelová struna. „Do jedné hodiny neprodleně opusťte svoje domovy,“ pokračoval dál ten nelibě znějící hlas. Jediný pohled z okna stačil k pochopení celé situace. Hladina Labe se nebezpečně vzdouvala, až olizovala okraje protipovodňové zdi. „Evakuace, neprodleně opusťte své domovy,“ vykřikoval hlas stále dokola a stále naléhavěji. Podívala jsem se na svoji dceru, která si klidně vrněla v postýlce, i když ji jindy probudí i zaskřípání dveří. Nebyl čas otálet. Popadla jsem malou Sofii a zabalila ji do deky. Do tašky s doklady jsem přihodila plíny, manželovy hodinky, které dostal ke čtyřicátinám a na prst si dala snubní prstýnek. Rychle jsem zamkla dveře a nechala za sebou vzpomínky i zubní kartáček, ledničku, stůl, knihy, zkrátka věci méně či více nezbytné.

Když jsem se dalšího rána snažila ještě něco zachránit, už to nešlo. Viděla jsem jen rybník tam, kde se dřív zelenal dvůr a sousedku, kterou hasiči vytahovali z okna na motorový člun. Vchodové dveře vyplnila voda.

Moje kamarádka hledá i na té nejkritičtější věci něco pozitivního. Snažila jsem se s trochou přemáhání o totéž. Díky stoleté vodě vím, co pro mě má opravdu cenu. Vím, že se dokážu bez většiny věcí obejít. Vím, že všechno je relativní a že to, co mám dneska, nemusím mít zítra. Vím, že mám dobré sousedy, kteří pomohou, když je třeba. Vím, kdo jsou moji přátelé a kdo jen známí. Vím, že když nejde o život, je všechno sranda.

Berte život s humorem a užijte si krásné léto,

B. S. L.

PS: Po návratu domů jsme zjistili, že největší škody voda napáchala ve sklepě. A když jsme uklidili, začala mi na chodbě téct voda na hlavu. To se nad námi porouchal boiler. A tak si voda krásně protekla domem. „Aspoň máme umytou chodbu,“ řekla sousedka a všichni jsme se tomu smáli jako blázni.

You have no rights to post comments

Naši partneři

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group