ikoktejl

Jak na QR kódy

Na různých místech v našich časopisech se můžete setkat s tzv. QR kódy. QR kód je velice podobný čárovým kódům, které běžně naleznete na většině produktů v obchodech, ale na rozdíl od nich obsahuje podstatně více informací. QR kód tvoří černé a bílé bloky. Z těchto bloků jsou vytvořeny obrazce - čtverce, které po naskenování rozpozná čtečka QR kódů. Kódy v našich časopisech vás nejčastěji zavedou na různé stránky na našem webu, případně na videa, která s články souvisí.

Chcete to také vyzkoušet? Je to jednoduché

Jestliže chcete číst QR kódy, musíte mít:
1. mobilní telefon s fotoaparátem
2. v telefonu nainstalovanou čtečku QR kódů
3. a pro prohlížení odkazů webových či mobilních stránek aktivované připojení k internetu

Použití je pak velice snadné.

how-to-scan-qrcode

Aktivujete QR čtečku ve svém telefonu, zaměříte obrázek QR kódu a čtečka vám následně tento QR kód naskenuje (zapnutá čtečka se tváří jako fotoaparát). Na displeji se pak zobrazí obsah QR kódu.

Nevíte, kde sehnat čtečku?

Pro každou platformu či operační systém existuje hned několik čteček, které můžete použít. Pravděpodobně se moc nebudou lišit ve funkčnosti, je tak jen na vás, kterou si vyberete. Velká část nových verzí operačních systémů již má v sobě QR čtečku, není tak nutné stahovat jinou aplikaci.

Pokud žádnou čtečku nemáte, zde vám nabízíme pár tipů. Klikněte na název aplikace a zobrazí se vám stránka, kde ji bude možné stáhnout.

Android
QR Droid

iOS
QR Reader for iPhone

Windows Phone
QR Code Offline

Symbian
QR Scanner Free

WebOS
QR offline Decoder

Co když nemám smartphone?

Videa u článků si můžete prohlédnout, i když nemáte telefon schopný číst QR kódy. U každého kódu se totiž nachází krátká internetová adresa, která vás dovede na stejné místo. Má obvykle tvar bit.ly/neco, tedy např. bit.ly/koktejlQR.

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group