ikoktejl

Archiv vydání Koktejlu Special

Kde se rodí budoucnost

 

Text:Jitka Lenková

Pojem „Brainport Region Eindhoven“ bychom mohli s trochou nadsázky přeložit jako „přístav pro mozky“ v Eindhovenu. Samozřejmě, že s těmi mozky tam „kotví“ i jejich majitelé, přední odborníci z různých oborů z celého světa.

sp1302 brainport solar team eindhoven

Tvůrčí potenciál zde umocňuje prostředí, které špičkové vědce a techniky v jejich práci povzbuzuje a inspiruje je k dalším pokrokům. Najdeme tu proto nejen odborná pracoviště a laboratoře se špičkovým vybavením, ale také četná místa k neformálním schůzkám. Pohodlné bydlení a rozsáhlá nabídka volnočasových aktivit včetně akvaparku nebo výstavních síní nabízí těm, co tu pracují, i jejich rodinám pohodlné a příjemné zázemí doplněné promyšlenou dopravní infrastrukturou včetně mezinárodního letiště. Úzká spolupráce průmyslu, výzkumu a nizozemské vlády se zde zúročila na nejvyšší možnou míru, což se navenek projevuje i ve skvělých ekonomických výsledcích této oblasti.

Brainport sice staví na současných poznatcích vědy a techniky, sám však hledí především do budoucnosti. Tam směřují projekty všech pěti hlavních oblastí, na které se zaměřil, tj. vývoj nových materiálů a technologií, potravinářství, automobilový průmysl, medicína a zdraví člověka a design. Cíle, jakých kterých plánuje region v těchto oblastech dosáhnout, lakonicky shrnuje jeho celkový projekt Brainport 2020: Společně navrhovat a vyrábět technologie budoucnosti pro zajištění bezpečné, zelené a pečující společnosti a udržitelného ekonomického rozvoje v Nizozemsku.

sp1302 logo amsasada

powered by contentmap

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group