ikoktejl

siberut-otvirak

Siberut

Koktejl a CK Livingstone pořádají Mentawajské dobrodružství s Josefem Formánkem

Výprava do lůna divoké přírody se spoluzakladatelem magazínu Koktejl a autorem bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů a dalších několika úspěšných románů. Osobně byl na ostrově Siberut pětkrát a celkem zde strávil více jak osm měsíců. Hovoří řečí domorodých Mentawajců, zná místní rituály a legendy, o kterých umí poutavě vyprávět stejně jako o osobních zážitcích od rituálního tetování klanu z Butui až po zasvěcování mezi místní kouzelníky… Byť se mu šamanské zkoušky nakonec nepodařilo vykonat. Cestujeme v malé skupince max. 10 osob.

4. 8. - 20. 8. 2017 | 17dní 66 000 Kč | včetně letenky a letištních tax

 

Program zájezdu

1. - 2. den Letecky do INDONÉSIE, na SUMATRU do města PadangRumah Gadang. Orgie skvělého jídla. Vyhlášené padang food. Stehna „buvolí žáby“ pobaví i nasytí.

3. - 5. den Centrum matriarchální kultury Minangkabau. Královské paláce. Odvážná architektura „kosmických staveb“. Dřevěné mlýny kávy. Vodní mešity. Příjemné klima Bukkittinggi. Nedobytná Fort de Kock. Big Ben zastaveného času. Vesnice stříbrotepců Gadong. Japonské tunely. Vyhlášená tržnice. Podmanivé tance minang, bosé nohy se vznáší na ostrých střepech. Šance na kuriózní býčí zápasy. Nalezneme raflésii, největší květinu světa? Výlet k jezeru Maninjau do zapomenutého ráje.

6. den Doplnění výbavy na trek. Noční plavba na ostrov mentawajských kouzel.

7. - 13. den Příjezd do Muara Siberut, návštěva horního povodí Sarareiket, návštěva vesnic Madobag, Ugai a Butui. V případě dobrého počasí a kondice účastníků náročný horský přechod a návštěva vesnice Atabai… Jedinečná flóra i fauna. Poznávání primitivního života a pracovních činností domorodců. Výroba sága, rybolov, lov zvěře luky a šípy, zhotovení bederních pásů z kúry. Dlabání kánoí, výroba pádel, seker. Starodávné zvyky a rituály. Několikadenní rituály jsou plné magie. Šance na opravdu životní prožitky!

14. - 15. den Návrat do Padangu. Nejlepší pláže jihu. Bungus. Bílý písek, palmy. Skvělé šnorchlování, možnost potápění. Lodní výlety na idylické ostrovy v okolí Padangu s občerstvením. Vodopády i trek tropickou džunglí.

16. - 17. den Poslední koupání. Odlet z Padangu do Jakarty a následný let do Evropy. Letecký návrat domů.

 

  Rezervovat Objednat Dotázat se  

 (odkazy vedou na stránky cestovní kanceláře Livingstone, která zájezdy společně s magazínem Koktejl organizuje)

 

 siberut-1  siberut-2  siberut-3 siberut-4 

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava pronajatými auty. Lodní trajekt na ostrov Siberut a zpět. Ubytování v hotýlcích, na ostrově Siberut v domorodých příbytcích 6x. Plná penze během treku na ostrově Siberut. Lodní výlet na ostrovy Sikoai a Sambak s občerstvením. Místní průvodci podle potřeb. Český průvodce. Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

Odletová taxa z Jakarty 20 USD. Stravování nad rámec programu. Vstupy. Spropitné místním průvodcům. Služby místních nosičů. Poplatky za fotografování místních.

Charakteristika zájezdu

Jedná se o poznávací zájezd pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Pro dopravu budeme využívat pronajatá vozidla. Lodním trajektem se dostaneme z Padangu na ostrov Siberut, kde nás čeká fyzicky náročnější část programu. Pro zdejší klima je charakteristická extrémní vzdušná vlhkost (průměrně 82%), denní teploty se pohybují v rozmezí 28-30°C. Délka chůze asi 5–8 hodin denně. Během chůze místy špatně prostupnou džunglí budeme brodit řeky, terén je převážně bahnitý a kluzký.
Po dobu treku se nocuje v domorodých chýších, zde se budeme i stravovat. Po dobu treku na Siberutu je strava zajištěna. Místní jídelníček tvoří především rýže, zelenina, polévky, ryby, ovoce, kuřecí maso. Na přikrytí doporučujeme přibalit si vložku do spacáku či prostěradlo, někomu postačí i indonéský sarong (pruh barevné látky), který je možné zakoupit na Sumatře. Vybavení příbytků je velice jednoduché, usínat budeme na rohožích. Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel. Doprava je zajištěna pronajatým vozidlem, které řídí místní řidič, na pevnině nocujeme v turistických hotýlcích.

Zajímají vás i jiné nabídky?

Připravili jsme ve spolupráci s CK Livingstone celou sérii zájezdů, kliknutím zde zobrazíte jejich přehled.

powered by contentmap

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group