ikoktejl

  • Je tu nová Kočičí planeta!

    Páté letošní číslo je na stáncích od 4. října 2019.

Editorial 2/2014

KP1402 titulkaPřejít na články z Kočičí planety 2/2014

Milí čtenáři,

venku je krásně a počasí láká ven nejen nás, ale i kočky. Ty, které ven z bezpečnostních důvodů nemohou, alespoň tráví dlouhé chvíle u oken pozorováním cvrkotu a sněním o lovu. V nitru koček, které mohou chodit ven, se probudí instinkty a stávají se z nich lovci.

Lovce máme doma dva. Ellie, která přišla sama a umí se o sebe postarat, loví zásadně ptáčky. O kořist se nedělí, s výrazem největšího blaha je spořádá, a dodnes si nedala dohromady, že usvědčující hromádky peří jsou příčinou hubené večeře, která následuje. To Manfred má na lov velmi specifický názor. Týden i víc dělá, že se ho to netýká, pak se zvedne, odkráčí ven a přinese domů neuvěřitelné věci. Svého času jsme mu vedli deník – krom myší, rejsků a potkanů jsme zaznamenali krtka, ještěrku, strakapouda a jednou i straku! Tedy pouze její hlavu, která významně ležela vedla pračky a vyčítavě koukala na horu špinavého prádla. Vše to ale mělo divoký začátek – Manfreda vychoval pes a dlouho o lov nejevil sebemenší zájem. Raději doprovázel svého velkého kamaráda na procházkách, případně s ním vybíhal „štěkat“ na pošťačku. Také se po psím způsobu účastnil rodinného života, byl vždy u všeho a z velkého množství lidí si nikdy nic nedělal. Ráno po jedné garden party nás čekalo překvapení – v prádelně, do které vedou kočičí dvířka, ležel vypasený králík. Přiznám se, že jsem to nejprve pokládala za drsný žert některého z hostů, ale stopy na králičím krku byly výmluvné – máme doma šelmu. Jak se tenkrát ani ne ročnímu, drobnému kocourkovi podařilo prorvat králíka, který měl kilo šedesát (má pečlivá se sestra ho zvážila) dvířky dovnitř, nám je dodnes záhadou.

Lov je kočičí přirozeností, jak se vypořádat se žijícími úlovky se dozvíte v tomto čísle Kočičí planety. Zároveň jsme pro vás připravili materiál o tom, jak kočku naučit chodit ven nebo jak by měl vypadat ideální kočičí byt.

Kočky však nepotkávají jen zvířata, na která mohou pohlížet jako na kořist. Může mezi nimi existovat přátelství? A jsou kočky a psi opravdu tak rozdílní? Máte doma výjimku potvrzující pravidlo? Napište nám, těšíme se na vaše příběhy a fotografie.

Přeji vám a vašim hebkým kožíškům krásné léto.

Pavla Růžičková
šéfredaktorka 

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group