ikoktejl

Editorial 2014/04

Vážení čtenáři Psích sportů,

držíte v ruce čtvrté letošní číslo Psích sportů, které kromě tradičně nadupaného obsahu přináší i radostné zprávy ze světových soutěží. A nebylo jich málo...

Ve skvělém světle se na MS IDC představili čeští dobrmani. Na nejvyšší stupínek tohoto šampionátu vystoupil Luděk Šilhavý s Harlequinem Gumby a získal tak nejen titul mistra světa IDC pro rok 2014, ale i divokou kartu na MS FCI, kde bude moc rozšířit českou reprezentaci... Jeho výkon navíc podpořili i další reprezentanti a společně vybojovali ještě stříbro v soutěži družstev. 

Úspěšná byla i výprava sportujících belgičáků na MS FMBB ve Finsku. Ipaři zde konečně potvrdili vysokou úroveň českých maliňáků hned třemi cennými kovy – bronzem z družstev, bronzem z jednotlivců pro Petra Foltýna se psem Auzzy Ostraryka z tzv. světového poháru – tedy klasické soutěže dle řádu IPO3, a tento tým nakonec dosáhl i na stříbro v konečném pořadí MS FMBB, do kterého se přičítá ještě jedna poslušnost a obrana z nedělního finále.

Agiliťáci sice ve družstvech neuspěli, zato díky Carlu Magnoli s maliňačkou Edge Des Plaines Du Minervois po šesti letech opět dosáhli na stříbro v jednotlivcích. Je jen hříčkou osudu, že to předchozí stříbro vybojovala ve Slovinsku manželka Carla, Martina Magnoli Klimešová.

Čtvrtým místem navíc úspěchy české reprezentace podpořila i Věrka Hlaváčková s Bowle Bennet Štíhlouš v kategorii Mondioring 2. Věřím, že je to skvělá pozvánka na MS FMBB v příštím roce, které se bude konat v Česku.

Užijte si prázdniny a nezapomeňte si Psí sporty přibalit s sebou na tábor. Příjemné čtení
Jakub Štýbr – šéfredaktor Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group