ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Doteky Afriky v srdci Evropy

Vedle bohatého hudebního programu se diváci po závěrečném koncertu skupiny Iyasa dočkají navíc speciálního dárku: „Na návštěvníky čeká ohnivá show skupiny Ad Infinitum a po té letní kino pod hvězdami, v němž se budou promítat „Vzpomínky na Afriku“, prozradila programová ředitelka festivalu Romi Straková. V nabitém dvoudenním programu čeká na návštěvníky intenzivní zážitek, který osloví všechny smysly. Originální taneční, bubenické či hudební umění budou prezentovat sami afričtí mistři – Bijou Camara z Guiney, Amutuhaire Joseline z Ugandy, Maurice Yeka a Jodel z Demokratické republiky Kongo nebo české skupiny Aneboafro či TiDiTaDe. Tancovat nebo bubnovat bude ale možné i „na vlastní kůži“, a sice v celé řadě workshopů určených dětem i dospělým.

Festival má tradičně bohatý i program projekcí a besed. Diváci se v rámci přednášek vydají na vzrušující podmořské expedice s filmařem Stevem Lichtagem i do pralesa k tajuplným Pygmejům ve Středoafrické republice, nebo mohou zdolat Kilimandžáro spolu s nevidomým horolezcem Janem Říhou.

V rámci doprovodného programu čeká na návštěvníky letošního festivalu řada netypických aktivit a soutěží – vůbec poprvé si budou diváci moci vyzkoušet např. coco-pétanque nebo prověřit své fotbalové dovednosti  v soutěži s recyklovaným míčem. Velké oblibě se každoročně těší Africký trh, na který letos míří rekordní počet vystavujících. Na trhu mohou návštěvníci obdivovat nejen umělecké africké předměty, mohou si také nechat uplést africký copánek od kadeřnice Barbary Bioh z Ghany nebo ochutnat jedinečné potraviny přímo z Afriky. Na děti navíc čekají stopařské soutěže nebo výroba šperků z recyklovaných materiálů.

Festival Doteky Afriky založili kameramanka Romi Straková a režisér Jan Svatoš v roce 2010 ve snaze prezentovat v ČR moderní africké umění a bourat stereotypy, které se k Afričanům, jejich kontinentu a kultuře vážou. První tři ročníky se uskutečnily v kraji Vysočina, letos poprvé festival zavítá do Východočeského kraje.

Do Dvora Králové můžete vyrazit za každého počasí, v případě deště jsou pro program zajištěny náhradní prostory. Koná se o víkendu 26.-27. července vždy od 10 do 18. Vstupné na festival je 200,- Kč, v této ceně je vstup na oba dva dny festivalu, vstup po oba dva dny do zoo, večerní koncert skupiny IYASA. Večerní promítání filmu Vzpomínky na Afriku je zdarma.

Více informaci najdete na http://www.dotekyafriky.cz

na Facebooku https://www.facebook.com/doteky

nebo si můžete přehrát videoupoutávku http://www.youtube.com/watch?v=Ahg69iGspGQ

plakat DOTEKY AFRIKY 2014

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group