ikoktejl

  • Vychází letní Koktejl

    Prázdninové vydání je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Magazín Koktejl přichází v říjnu s novým layoutem i formátem

Magazín Koktejl, jeden z nejstarších původních českých časopisů na našem trhu, přichází od října 2014 s novým vzhledem, formátem a zčásti i obsahem. Po více než deseti letech nyní přechází z tisku dvou formátů (A4 a A5) na jeden univerzální. Ten je ideálním kompromisem mezi skladností a čitelností.

„Rozhodli jsme se pro jeden formát, který bude praktický z hlediska velikosti pro všechny čtenáře a zároveň dostatečně velký na to, aby nikdo nebyl ochuzen o požitek z reportáží postavených na kvalitních fotografiích,“ říká k novince šéfredaktorka Barbora Slavíková Literová. 

První číslo Koktejlu vyšlo v dubnu 1992, tehdy ještě na novinovém papíře. Během 90. let si časopis vybudoval pověst kvalitního reportážního média, zaměřeného především na cestování. Nechybí ale ani články ze světa vědy, přírody či historie. Akciová společnost Czech Press Group, která magazín vydává, je přitom jednou z mála v tomto odvětví, která je stále stoprocentně vlastněna českými akcionáři.

Koktejl přinesl během své existence na český trh mnoho novinek – například hologramy na obálce či suplementy v podobě CD, knih či videokazet. Dnes vychází v tradiční tištěné podobě a je dostupný také v elektronických trafikách Floowie a Publero.
Nový layout má na svědomí vlastní Koktejl DTP studio a měl by posunout časopis dále k novému kvalitnímu obsahu. „Změna formátu vzešla z podnětů našich čtenářů. Někteří kvitovali výhodu malé verze pro její cenu a praktický formát, jiní preferovali velkou verzi pro potěšení z jejího prohlížení. Naší ambicí je plnit přání čtenářů a zároveň vydávat magazín v kvalitě, na jakou jsou lidé zvyklí již 22 let. Zjednodušení systému a volba jednoho univerzálního formátu přinese také finanční benefit. Koktejl bude nyní při koupi na stánku o 10 Kč levnější, prodávat se bude za 49 Kč,“ dodává Slavíková Literová.

shutterstock 147112922

You have no rights to post comments

Naši partneři

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group