ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Editorial 1/2015

KO1501 titulkaPřejít na články z Koktejlu 1/2015

Když čokoláda zhořkne

Říjen roku 2012. Na sobě mám bílý plášť, na hlavě síťku, na botách návleky a jako bílý nemotorný tučňák se přesouvám mezi jednotlivými odděleními výroby. Já a několik novinářů z Česka, kteří dostali výjimečné povolení nahlédnout za oponu továrny na čokoládu. Romantika? Ano, ale postavená na přísných hygienických a bezpečnostních normách. Jsme přece ve Švýcarsku, přesněji řečeno v Kilchbergu, hlavním sídle společnosti Lindt & Sprüngli. Sedíme v zasedací místnosti a pod vedením mistra chocolatiera nás čeká odborná degustace. Jak záhy zjišťujeme, je to sladká věda. „Když čokoládu rozbalíte, nejprve si k ní přivoňte. Nespěchejte! Podívejte se, jakou má barvu, a pak ji rozlomte. Slyšíte ten zvuk…?“ školí nás Stefan Bruderer, jeden z nejlepších čokolatiérů ve Švýcarsku, který už jako kluk sbíral obaly od čokolád. Následuje powerpointová prezentace, kdy nás PR manažerka seznamuje s historií a expanzí společnosti. S hrdostí představuje také koncept čokoládových kaváren, první z nich firma otevřela v roce 2004 v Sydney na atraktivní adrese Martin Place a další budou následovat. Konec prezentace. A úsměv. U Lindtu se usmívají všichni. Byli jsme ujištěni, že je to dáno pozitivním vlivem čokolády na lidskou psychiku, svou roli může hrát i fakt, že Lindt je jedním z nejžádanějších zaměstnavatelů v zemi. Odcházíme čokoládově naladěni a také s úsměvem na rtech.

Je 15. 12. 2014. Snídám a čtu si zprávy na internetu. Hlavní titulek hlásá: „Ozbrojenec v Sydney přepadl kavárnu, zajal tři desítky rukojmí.“ A zpráva pokračuje. „Policie obklíčila kavárnu Lindt, kde pachatel osoby zadržuje. Požaduje vlajku organizace Islámský stát a rozhovor s premiérem Austrálie.“ Odpolední zpravodajství přináší informaci, že útočník při policejní akci zemřel. Tři lidé nepřežili a čtyři jsou zraněni. Útočníkem byl Man Haron Monis, původem Íránec a samozvaný spirituální léčitel.

Přeju si, abychom fanatikům navzdory nepřišli o úsměv na rtech, to by totiž bylo jejich vítězství. Jdu si ulomit kousek čokolády, protože, jak praví odborníci, její složení má neoddiskutovatelně antistresové účinky. A nedůvěřujte profesionálům.

Barbora Slavíková Literová
šéfredaktorka

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group