ikoktejl

 • Everest zima 2018

  Co vás čeká v letošním čtvrtém vydání Everestu? Především zasněžené hory a výpravy do nich – to abychom tomuto ročnímu období dali nápovědu, jak bychom ho rádi strávili.

 • Cesta za titulem horského vůdce

  Povolání horského vůdce je romantické, náročné a cesta k němu svízelná. Převažující radosti a občasné strasti této životní cesty popíše v rozhovoru Ondra Švihálek.

 • Adam Ondra v Izraeli

  V reportu Mikuláše Zubce si můžete přečíst, jaká byla evoluce nejtěžší lezecké linie ve Svaté zemi a jaký lezecký potenciál tato oblast nabízí.

 • Na sněžnicích na sever i na jih

  Putování odlehlým Laponskem i tyrolským Ötztalem.

Aktuální číslo

Everest je čtvrtletník o lezení a horách plný těch nejzajímavějších článků a dechberoucích fotografií. Více o aktuálním čísle se dozvíte zde.

Kupujte Everest online

web-prodej-smallObjednejte si nově magazín Everest online. S doručením do schránky, jednotlivá čísla za 69 Kč, roční předplatné za zvýhodněných 198 Kč.

Everest + Alpenverein

EV1502-predplatne-AV-thumb

Roční členství v Alpenvereinu + čtyři Everesty za 1750,- Kč! Kolik ušetříte? Proč se stát členem? Jaké jsou další výhody? Veškeré informace najdete zde.

Praktická nabíjecí lucerna Fenix CL25R splní očekávání v terénu i doma

Zajímavým rozšířením aktuální nabídky LED svítilen značky Fenix je přenosná nabíjecí lucerna CL25R. Při kompaktních rozměrech a nízké váze poskytuje výkon až 350 lumenů. Tyto přednosti, a mimo jiné také snadné nabíjení USB kabelem, jí otevírají široké možnosti použití.

Fenix CL25R je praktická přenosná nabíjecí lucerna, kterou můžete použít pro osvětlení místnosti, stanu, pracovního stolu nebo při opravách auta na cestách či v garáži. Vysoce jasné diody ukryté pod válcovým difuzérem poskytují světelný tok až 350 lumenů (ANSI) s neutrálním odstínem bílého světla a výdrží až 600 hodin. Doplňkové červené světlo najde využití v momentech, kdy bílým světlem nechcete přitahovat nežádoucí pozornost létajícího hmyzu, nebo jím nechcete rušit své okolí, například při kempování.

fenix-CL25R-2

Lucerna je napájena li-ion akumulátorem typu 18650 s kapacitou 2300 mAh, který se nabíjí přímo v lucerně pomocí micro-USB konektoru. Alternativně lze lucernu napájet i dvěma jednorázovými CR123A bateriemi. Lucerna nabízí celkem šest režimů svícení včetně již zmiňovaného červeného světla. Nejsilnější režim bez problému osvětlí celé tábořiště po dobu více než dvě a čtvrt hodiny. Naopak nejnižší světelný režim o 0,8 lumenech, vhodný například pro orientaci ve stanu, nabízí výdrž až 25 dnů nepřetržitého svícení. Svítilna disponuje i režimem červeného blikání, které lze využít coby výstražný signál při nehodě nebo pro orientaci. Všesměrový difuzér vytváří okolo lucerny rovnoměrný světelný kužel s dosahem až 25 metrů.

Díky odolné a nárazuvzdorné konstrukci s krytím IPX-6 lze svítilnu bezpečně používat také při nepříznivém počasí, bez problémů odolá například silnému dešti nebo vysoké vlhkosti. Mrazuodolné provedení svítilny, kdy je akumulátor dobře izolován proti nízkým teplotám, umožňuje její používání i při teplotách hluboko pod nulou. Horní strana lucerny je opatřena závěsným okem a na spodní straně je silný neodymový magnet, takže ji lze snadno zavěsit či upevnit na cokoliv železného, například na karoserii vozu. Možnosti upevnění dále rozšiřuje závit na stativ, který najdete na spodní straně lucerny. Vyrobena je z hliníkové slitiny a odolného plastu, díky tomu výrobce garantuje nárazuvzdornost při pádech svítilny z výšky až 1,5 metru.

Díky kompaktním rozměrům pouhých 10 centimetrů na výšku, 5 centimetrů na šířku a váze 177 gramů je lucerna vhodná pro veškeré outdoorové aktivity, využijí ji jak sportovně založení jedinci na expedicích, tak i rodiny při kempování. Stejně tak ji ocení kutilové při práci doma nebo na chalupě. Uplatní se i coby pohotovostní svítilna v autě pro případ oprav, výměny pneumatik a dalších neočekávaných situací. Pochvalné ohlasy svítilna zaznamenává mezi rybáři, pro které představuje univerzálně použitelné světlo pro večerní a noční rybolovy. Mimo jiné na ní oceňují doplňkové červené světlo, které jim umožňuje rybaření „incognito.“ Červené světlo využijí i myslivci, například pro zorientování se na posedu, aniž by rušili zvěř vysoce vnímavou na bílé světlo.

fenix-CL25R-1

Všechny parametry svítilny Fenix CL25R jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Lucerna Fenix CL25R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 699 Kč včetně DPH (cena včetně akumulátoru a USB kabelu).

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group