ikoktejl

Kuskus v páře s olivami a naloženým citronkem

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Už několik lidí bylo ohromeno, když jim Lenka Požárová vyprávěla, jak se připravuje kuskus v Maroku. Není to pětiminutová záležitost po zalití horkou vodou. Je to několikanásobně delší, ale taky lepší!

U nás v Evropě je kuskus bleskovou přípravou, ale v Maroku vyžaduje čas. Ženy tu mají ruce zřejmě z azbestu, a tak zvládají promíchávat kuskus holýma rukama i horký. Nebojte se, nemusíte si brát ohnivzdorné rukavice, abyste to taky zvládli. Díky přípravě v páře a drolení hrudek kuskusu mezi dlaněmi získáte nadýchaný kuskus, kde nebudou dvě kuličky slepené. A teď si vzpomeňte na to, jak vypadá váš kuskus po pětiminutové přípravě. Plný hrudek.

Je 1000 a 1 způsob, jak kuskus ochutit, Lenka Požárová má ráda tyto chutě, vy můžete přidat rajčata, mátu nebo jiné koření.

Více skvělých receptů od zapálené kuchařky Lenky Požárové najdete na www.zapalena-kucharka.cz.

 

 

Ingredience

pro 2 osoby
150 g kuskusu
100 g cukety
100 g mrkve
25 g světlých hrozinek
½ naloženého citronku v soli (prodávají arabské prodejny, např. Farah)
40 g oliv
1 lžička římského kmínu
panenský olivový olej
sůl
čerstvý koriandr

 

Postup přípravy

Kuskus v míse smíchejte s 50 ml vody. Promněte důkladně v prstech, aby byl kuskus rovnoměrně zvlhčený a dejte ho do jemného síta nad páru. Přikryté pařte 15 minut.

Kuskus přesypte do mísy, znovu přidejte 75 ml vody a 2 lžíce olivového oleje. Opatrně (protože je horký) ho promněte v prstech nebo mezi dlaněmi, aby se vše promíchalo. Přeneste do síta, přikryjte a znovu pařte 15 minut.

Přidejte 50 ml vody, proněte v prstech a znovu pařte 15 minut. Na posledních 5 minut přidejte na povrch kuskusu na kousky pokrájenou cuketu s mrkví a hrozinkami.

Naložený citron a koriandr nakrájejte najemno. Římský kmín nadrťte v hmoždíři.

Hotový kuskus přeneste do mísy. Nechte vychladnout a promíchejte s citronem, koriandrem a římským kmínem. Osolte podle chuti a přidejte olivy.

You have no rights to post comments

Hledat recept

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group