ikoktejl

Editorial 3/2015

UV1503 titulkaJe to už 40 let, co byl natočen film Čelisti, a přestože už i mezi lidmi převládá přesvědčení, že to se žraloky nebude tak hrozné, filmaři neváhají a neustále nám zobrazují tyto krásné tvory jako krvelačné bestie. Rozhodli jsme se tento pohled vyvážit, a proto vám nabízíme fascinující vhled do světa těch nejlepších predátorů naší planety. Ale bát se opravdu nemusíte...

Toto číslo však otevírá i jiné téma, speciál věnovaný přežití v divočině. Cenné rady nám poskytl důstojník britských speciálních jednotek, a možná si pomyslíte, že jsou na poměry naší republiky zbytečně paranoidní, pak vězte, že i v našich ne tak pustých horách se lze pořádně ztratit. V mlze můžete minout cíl, i když je jen pár desítek metrů od vás.

Historickou výpravu jsme tentokrát podnikli k vikingům. Zabývali jsme se i tím, co se s nimi vlastně stalo. Odpověď najdete na straně 35. Zaměřili jsme se také na budoucnost a na již dostupné rodinné roboty, kteří vám pomohou uklidit, vybrat televizní program, domluvit schůzky i uspat děti.

Pokud máte peníze na robota, možná vám něco zbyde i na jedny z nejdražších automobilů planety. Nahlédli jsme jim pod kapotu a bylo se na co dívat. A ten, kdo se rád dívá ke hvězdám, možná ocení první informace o budoucí výpravě na Mars. Lidská touha rudou planetu důkladně prozkoumat je ohromná a i my jsme zvědaví, kdy se k němu vydá lidská posádka.

Přeji příjemné čtení!

Jiří Škoda
šéfredaktor

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group