ikoktejl

  • Vychází Extra Energie!

    Čím budeme topit příští rok? Otázky a odpovědi ze světa energií vám přináší nové vydání časopisu Extra. Na stáncích od 13. 10. 2017.

Vychází Extra Energie!

EX1502 titulkaBudiž světlo

Zapadlou vesnici kdesi v Kamerunu přikryla noc. Opravdová. Černočerná, kde opozdilcům a zbloudilým duším svítí na cestu jen hvězdy. Celé moře hvězd. Sedím před chatrčí a nemohu se na to přírodní divadlo vynadívat. Jako bych seděla pod filmovými kulisami, pod nimiž se bude odehrávat film, jehož děj dojme diváky až k slzám. Ano, je to romantika, ale jen do té chvíle, než mi v batohu zapípá mobil, aby mě upozornil, že mu dochází ENERGIE... Kde ho tady mám nabít, honí se mi hlavou, zatímco má ruka úporně hledá ve tmě telefon. A co laptop? A baterie do foťáku? Vydrží mi náhradní zdroje? S těmito otázkami zapomínám na kouzlo noční oblohy a jsem ryze praktická obyvatelka planety Země z 21. století. Jsem ze světa, kde je samozřejmostí rozsvítit si, kdy chci, a zapnout si topení, když je mi zima... Daleko od civilizace si ale uvědomíte, že to, co je pro nás otázkou volby, je pro mnohé nedosažitelným luxusem. Je hezké, mít možnost, odpojit se od našeho přetechnizovaného světa, ale chtěli bychom z něj trvale odejít? A uměli bychom mimo jeho komfortní brány vůbec žít?

V tomto vydání Extra najdete nálož zajímavých témat, při jejichž čtení nezbývá nežli žasnout nad důvtipem přírody a vynalézavostí člověka. Příroda je nekonečným zdrojem inspirace, fascinace a také nepřeberným zdrojem energie, pokud ji člověk umí chytře využívat a nikoliv zneužívat až k jejímu samotnému zániku. Každá generace je správcem planety a nikoliv jejím majitelem. Je důležité, abychom na to pamatovali s ohledem na naše děti a jejich děti a děti jejich dětí...

Přeji vám, aby vaše dny byly extra a nabité pozitivní energií,

Barbora Slavíková Literová
šéfredaktorka

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group