ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Obaly na pas Cryptalloy ochrání vaše soukromí na cestách

Elektronické dokumenty s RFID čipem jsou již zcela běžnou záležitostí. Tento čip je ovšem napadnutelný zvenčí a existuje reálné riziko zcizení vašich osobních údajů. Toto nebezpečí můžete eliminuje obal na pas s technologií Cryptalloy.

2015-11-cryptalloy pas dallas oba

Zabývali jste se někdy otázkou, jak snadno můžou být zcizeny vaše osobní údaje? Nemusíte se přitom stát obětí fyzického přepadení, neoprávněné osoby dokáží přečíst vaše údaje z dokumentů zcela bez povšimnutí. Čím dál větší počet lidí se prokazuje biometrickým pasem s RFID čipem, na kterém jsou uloženy vaše osobní údaje včetně fotografie, otisku prstu a v blízké době také obraz oční sítnice. Zločinci digitální éry disponují snadno dostupnými technologiemi, které dokáží základní údaje z čipu přečíst bez toho, aby se jim váš biometrický pas dostal do ruky. RFID (Radio Frequency Identification, česky identifikace na rádiové frekvenci) se používá nejen pro biometrické pasy, ale také pro identifikační karty, klíče apod.

S technologickým pokrokem je čím dál hlasitěji slyšet požadavek na ochranu soukromí a nikdo z nás se nechce například z dovolené vrátit se zcizenou identitou. Pokud chcete svou identitu důsledně chránit, měl by být stíněný obal na pas samozřejmou součásti vaší cestovní výbavy. Zdokumentovány jsou případy a modelové situace, ve kterých odborníci upozorňují na možnost zneužití cestovních dokladů, nebo ilegální naklonování RFID čipu a vytvoření „nového“ falešného cestovního dokumentu. Obaly na pas z materiálu Cryptalloy garantují bezpečnost vašich osobních údajů.

Speciální slitina zabraňuje nechtěné komunikaci RFID čipu ve vašem cestovním pase s okolím. Fólie bezpečně zajistí útlum a odraz elektromagnetického signálu z vysílače v okolí a dokonalé stínění RFID čipu uvnitř pasu. Obal na pas Cryptalloy zároveň chrání čip před možným poškozením. Čip totiž může být nenávratně poškozen, pokud se dostane do blízkosti výkonného vysílače na příslušné frekvenci. Pas bez funkčního RFID čipu se stává neplatným cestovním dokladem.

2015-11-cryptalloy-passport

Fólie je pouhých 0,1 mm tenká, vodotěsná a odolná proti roztržení. Provedení všech výrobků Cryptalloy se vyznačuje velmi vysokou pevností v tahu a snadnou manipulovatelností. Kromě standardní nabídky produktů Cryptalloy umíme navrhnout a dodat speciální bezpečnostní obaly stínící RFID pro jakékoliv produkty či zařízení dle vašeho přání.

Obal na pas je certifikovaný laboratoří SGS-TÜV Saarland Forster GmbH coby ochrana proti bezdrátové komunikaci na frekvenci 13,56MHz, kterou používá čip v biometrickém pasu.

Všechny obaly na cestovní dokumenty s technologií Cryptalloy najdete na stránkách www.obalnapas.cz

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group