ikoktejl

Editorial 1/2016

UV1601 titulkaPokud čtete tento magazín, pak jste museli přežít katastrofu globálních rozměrů. Nedává vám tato věta smysl? No, zkazky o zkáze Země se přeci šíří tak často, jak je to jen v dnešním propojeném světě možné. Vždyť hned několikrát za rok slýcháme o „zaručených“ zprávách pojednávajících o blížícím se zkázonosném asteroidu. Situace došla tak daleko, že NASA pravidelně zveřejňuje informaci o tom, že je zatím vše v pořádku. Zatím…

NASA sleduje zhruba 1400 vesmírných těles v naší blízkosti (mluvíme o vesmírných měřítkách), která jsou pro naši civilizaci potenciální hrozbou. Je na místě být opatrný, vždyť náraz asteroidu dokázal vyhladit většinu populace Země už jednou – jak jistě budete souhlasit – dinosaurů je věčná škoda.

Srážka z asteroidem je ale jen jedna z možností, jak může existence lidstva skončit. V našem velkém článku najdete ještě sedm dalších, od nukleárních konfliktů, přes globální pandemie až po nadvládu robotů. Mimochodem, všimli jste si toho, jak se umělá inteligence pomalu stěhuje do našich počítačů a telefonů?

Hovoříme-li o civilizaci, musíme se podívat i k jejím kořenům. V sekci historie proto zkoumáme místo, kde to všechno začalo, Mezopotámii. Ve vědě naopak hledíme do budoucnosti, když se zabýváme otázkou, jak vylepšit lidské tělo. Dopřáli byste si nějaký bionický implantát?

Technologie patří dvěma velkým tématům – novinkám ve výbavě policistů a vývoji videoher. Od nejmenší plošinovky po rozlehlé herní světy – prozkoumáme každý detail jejich vývoje. A pokud máte rádi vesmír, pak vás možná nadchne zpráva, že možnost trávit tam regulérní dovolenou není tak nereálná.

Zkrátka, je o čem číst i v roce 2016. Pevně věřím, že ho strávíte spolu s námi!

Jiří Škoda
šéfredaktor

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group