ikoktejl

  • Vychází Kočičí planeta 6/2018

    Na stáncích je nové číslo dostupné od 30. listopadu.

Editorial 6/2015

KP1506 titulkaZa okny se už snáší první sníh a děti začaly mluvit o Vánocích. Matylda jásá nad každým receptem na cukroví v časopise a obávám se, že má někde seznam druhů, kam si zapisuje ty, bez kterých se zaručeně neobejdeme. A Horác na okamžik překonal svou nevoli ke čtení a prostřednictvím vytrhaných stránek z časopisů a letáků mne „nenápadně“ zásobuje různými tipy na dárky. K jeho smůle má náš kocour Manfred papír moc rád, pojal to jako výbornou hru a vyhlásil lov na volně se povalující barevné stránky. Jako dárek nám nechává chuchvalce barevných papírových lamel dekorativně se povalujících všude kolem.

Manfréd nám vůbec poměrně často nosí dárky. Bereme to jako důkaz přízně, když se tvor obdařený pravými superschopnostmi rozhodně podělit se o svůj úlovek. Jaké schopnosti mám na mysli? No všechny kočičí. Kočky nejsou v ničem průměrné, proti nim jsme my lidé pomalu nedochůdčata. Článek o superkočkách vám vysvětlí proč.

Dárečky jsou vůbec zajímavé téma. Už dlouho jsme se tak nenasmáli, jako při přípravě článku o kočičích dárcích. Teď nemyslím ty, kterými nás občas obšťastní kočky samotné, ale dárky s motivem kočky. Stačí, aby okolí vědělo o vašich sympatiích ke kočičím kráskám, a už jsou tady. Do našich domovů přicházejí zprvu nenápadně, tiše, jako na kočičích tlapkách. A než se nadějete, zjistíte, že na vás kočky koukají odevšad. Tak jako na mne. Nejvíc mne pobavila keramická kočka mé sestry, která v sobě ukrývá tajemství…

Nejkrásnějším kočičím dárkem je pro mne ale samotná Kočičí planeta. To že ji mohu tvořit, vymýšlet, psát o těch nádherných stvořeních, které vcházejí do našich životů na měkkých tlapkách. Sama se vždycky těším, až si přečtu nové články, na chvíli, kdy prvně uvidím vysázenou stránku od grafika, nebo na ten pocit, když nám přivezou „ještě teplý“ časopis z tiskárny a my v něm honem listujeme, díváme se, jak to vyšlo, a s jemným mrazením v zádech doufáme, že nám tam neřádil nějaký ten šotek. Moc vám děkuji za to, že to díky vám mohu zažívat a pevně věřím, že i pro vás je Kočičí planeta pokaždé dárkem.

S přáním krásného dne a kočičích darů

Pavla Růžičková

PS: Úžasným darem určitě bude i fotografie kočky některého z vás na titulce Kočičí planety. Nezapomeňte hlasovat na facebooku Kočičí planety, na vaše hlasy čeká 18 statečných kočičích krasavic a krasavců.

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group