ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Fenix HL35: výkonný světelný dříč, který vás nezklame i v nejnáročnějších podmínkách

Robustní čelovka Fenix HL35 s maximálním výkonem 450 lumenů a dosvitem 90 metrů odolá díky své pevné konstrukci všem rozmarům počasí. Oceníte ji na náročných outdoorových výpravách, horských expedicích, při speleologických průzkumech, ale stejně tak na běžných turistických výletech a při kempování. K napájení můžete volit jak alkalické či NiMH tužkové baterie, tak také li-ion akumulátory 14500. Kromě standardních 6 režimů svícení LED Cree s teplým odstínem bílého světla je k použití připravena také doplňková červená LED, která usnadňuje adaptaci očí na tmu. Kromě standardních odstupňovaných pěti režimů svícení je k použití připraven také výstražný SOS mód. Tělo je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku s anodizovaným povrchem, dle standardu IPX8 je čelovka vodotěsná do 2 metrové hloubky, prachuvzdorná a a prachuvzdorná.

Maximálního světelného výkonu 450 lumenů v BURST režimu dosáhnete právě při použití dvou li-ion akumulátorů, nejdelší dobu výdrže svícení má na alkalické baterie. V nejnižším Moonlight režimu se ze světla o 0,5 lumenech, postačujícím pro čtení či orientaci ve stanu, můžete těšit neuvěřitelných 25 dní. Speciálně strukturovaný reflektor vytváří světelné haló o celkové šířce 90° s intenzivněji prosvětleným ohniskem, které dosvítí až do vzdálenosti 90 metrů. Čelovku lze pohodlně ovládat pomocí dvou tlačítek. Větším z nich aktivujete a cyklicky ovládáte režimy bílého světla, menší tlačítko potom umožňuje nezávislé ovládání červeného světla. Další významnou devízou této čelovky je teplý odstín bílého světla, tzv. neutral white, který poskytuje moderní dioda XP-G2 americké firmy Cree. Proto se můžete spolehnout na věrnější a kontrastnější podání barev v terénu než u běžného „studeného“ světla. Vzhledem k vysoké odolnosti – tělo je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku s anodizovaným povrchem - najde Fenix HL35 využití v extrémních přírodních podmínkách. Kromě již zmíněných způsobů využití jí oceníte také například na běžkách, jako běžeckou čelovku, nebo pro zvýšení bezpečí při pohybu na neosvětlené silnici.

fenix-hl35

 

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group