ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Novinkami nabité léto v liberecké iQLANDII

iqlandia-2Science centrum zve na Překonané vynálezy i na gigantický model srdce

Chcete si užít prázdniny zábavně, vědecky, ale hlavně na plné pecky? Pak neváhejte a vydejte se s kamarády do liberecké iQLANDIE. Těšit se můžete nejenom na absolutní novinky - gigantický model srdce, Překonané vynálezy a speciální Živák v Planetáriu, ale i na to, že si tu popovídáte s humanoidním robotem Thespianem, zkouknete pitvu mimozemšťana nebo procestujete Mars v nadčasovém vesmírném vozítku. To vše za doprovodu akční Science show, badatelských aktivit a makromolekulární kuchyně.

Tušíte, jak fungoval dálnopis, na čem prala vaše prababička, kolik vážil první mobilní telefon Eurotel nebo co to vůbec bylo Atari? Jestli ne, tak tým iQLANDIE vám to prozradí! A to v interaktivní expozici Překonané vynálezy, kterou zpřístupní na začátku léta. Čekají vás tu takové vychytávky, jako třeba kempingový stan z osmdesátých let, pod který jezdili vaši rodiče na dovolenou, počítač iQ 151, walkman, ukázka skládacího papíru, ventokličky a spousta dalších věcí, které dnes patří do propadliště dějin. Celou atmosféru podtrhnou dobové snímky – například reklamy z dob socialismu, které budou promítány na zeď.

Buch, buch, buch…

V iQLANDII přibyl i nový exponát – gigantický model srdce, které je pětadvacetinásobně větší než to lidské. Názornost nechybí – tvar, hlavní žíly, tepny, aorta, dokonce i zbarvení – vše odpovídá realitě. Stačí jen vstoupit dovnitř a zkoumat. V modelu si dokonce můžete změřit svou vlastní tepovou frekvenci.

Mimo tohoto interaktivní exponátu vás tu ale čekají čtyři stovky dalších. S hlavní ikonou science centra, humanoidním robotem Thespianem, si popovídáte v několika světových jazycích, v Mars Roveru procestujete skrz na skrz Rudou planetu, sílu živlů okusíte v simulátorech vichřice a zemětřesení a kosmonautický výcvik absolvujete na Hvězdném kolotoči.

iqlandia-1

Zábava i relax

Zábavu a relax v jednom slibuje místní Planetárium. Vedle osvědčených filmů, jako například Úsvit kosmického věku, Soumrak dinosaurů a Výprava ke hvězdám, vám místní planetárníci o prázdninách přestaví i autentický, živě komentovaný pořad? Díky němu procestujete Mléčnou dráhu, zjistíte, kde se v ní nachází naše planeta, či se stanete svědky vzniku Sluneční soustavy a planet před miliardami let. Rovněž si prohlédnete noční oblohu nejen ze Země, ale i z jiné části galaxie. Filmové fanoušky jistě nadchne prohlídka míst, kde na Marsu bydlel a kudy cestoval Matt Damon ve filmu Marťan.

iqlandia-3

Science show i Kriminálka iQLANDIA

Jestli rádi experimentujete, pak je tu pro vás nachystána divoká Science show. Ta bude v létě za příznivých vědeckých podmínek probíhat venku a zkušení lektoři vám během spektakulárního představení ukážou výrobu kouřového děla, polijí vám ruku kapalným dusíkem o teplotě -196 °C nebo vás nechají si zatancovat na izolační podložce pod napětím několika set tisíc voltů. Chybět nebude ani ochutnávka makromolekulární kuchyně v rámci prázdninového workshopu Věda v kuchyni. A pozor, i letos se můžete přidat k pátracímu oddílu Kriminálka iQLANDIA či si prubnout jednu z badatelských aktivit.

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group