ikoktejl

  • Vychází Kočičí planeta 1/2019

    První letošní číslo je na stáncích od 5. února!

Editorial 5/2016

KP1605 titulkaPřejít na články z Kočičí planety 5/2016

Naším tématem je tentokrát strach. Takový, který vás odzbrojí, zježí vám chloupky po celém těle a orosí čelo. Lidé se bojí všeho možného, někteří i koček. I kočky se bojí. Vysavače, přepravky, veterináře, návštěvy, neznámého prostředí.

Já se koček nikdy nebála. Ani žádných jiných zvířat. Moje matka dodnes ráda všem vypráví, jak jsem už jako batole neustále obtěžovala cokoli, co se hýbalo a mělo srst, peří nebo šupiny. Panenky, pastelky ani autíčka mne nezajímaly, po kapsách jsem prý neustále měla veškerou havěť (berušky, žížaly, žabičky a další úžasná stvoření), nebo aspoň piškoty, abych měla zvířátkům co nabídnout. S kočkami to byla oboustranná fascinace, na naši zahradu či chatu v mé přítomnosti začaly docházet toulavé nebo sousedovy kočky, o jejichž existenci zatím rodiče neměli tušení. Nechaly se hladit, muchlovat, krmit piškoty a usínaly se mnou v kočárku. Maminka tenkrát možná měla strach, ale moudře to nechala na matce přírodě.

Ale strach díky zvířatům znám víc než důvěrně. Strach o ně. O kocoura, co nepřišel domů, o naši bláznivou fenu, která bezhlavě skočila do křoví za divočákem… Posledně jsem se vracela pozdě domů, zbytek rodiny byl na prázdninách, doma jen já a zvířata. U dveří mne vítal kocour a když zvedl hlavu, tak se mu na krku rozevřela rána jak od tygra. Šrám od koutku tlamy, přes celý krk až na prsa. Skoro nekrvácel, ale měla jsem pocit, že mu musí ta hlava upadnout. Doktora už jsem nesehnala, tak jsem mu aspoň poslala sms, ať mne ráno čeká se strašně zraněným kocourem. Manfréda jsem provizorně ošetřila a šílená strachem v polospánku počítala hodiny do otevření ordinace. A ráno? To už mi bylo zle i fyzicky. A kocour? Ráno se nadlábl a u doktora se blahosklonně nechal prohlídnout. Rána v kožichu se sama zatáhla, skoro nešla najít a já zas byla za hysterku. Dostala jsem panáka a doktor se smál, že aspoň budu mít o čem psát.

Přála bych vám v soužití s kočkami jen krásné zážitky a stejné dobré konce, jako jsem zažila já.

Pavla Růžičková

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group