ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Nat Geo Channel chystá seriál Mars, poběží od 13. 11.

Dokumentární program National Geographic Channel uvede nový seriál Mars od výkonných producentů Briana Grazera a Rona Howarda. Zobrazuje dramatické nezdary i úspěchy v novodobém poznávání vesmíru a představí první napínavý pokus o kolonizaci vzdálené planety.

Ze všech planet naší sluneční soustavy žádná tak neuchvátila naši pozornost a představivost jako Mars, záhadná a nesmazatelná součást všehomíra. Snaha vyslat na Mars člověka již po léta zaměstnává špičkové vědce a zároveň zaujala i veřejnost. National Geographic Channel (NGC), veleúspěšní producenti Ron Howard, Brian Grazer a Michael Rosenberg z Imagine Entertainment a producenti Justin Wilkes a Dave O'Connor z RadicalMedia spojili své síly a prostřednictvím celosvětové senzace, seriálu Mars, pozvou diváky hlouběji do vesmíru než kdy dříve.

mars 30june2016natgeo

Již 13. listopadu bude mít na obrazovkách NGC ve 171 zemích světa a 45 jazycích premiéru seriál Mars, situovaný nejen v přítomnosti, ale i budoucnosti. Diváky čeká kombinace hraných sekvencí ve filmové kvalitě, vynikajících speciálních efektů a prvotřídních dokumentárních pasáží. Velkolepý šestidílný seriál, jehož hlavním tématem je vzrušující snaha člověka o kolonizaci Marsu, pojednává mimo jiné o fiktivní misi roku 2033.

Velkou snahou producentského týmu bylo ukotvit scénář dramatické linky o šestičlenné posádce vyslané kolonizovat Mars v reálném vědeckém světě. Scénáristé spolupracovali se širokou škálou expertů ve veřejném i soukromém sektoru. Dr. Robert Braun, inženýr a profesor vesmírných technologií na Georgia Institute of Technology, byl odborným poradcem fiktivní dějové osy seriálu. Dr. Mae Jamisonová, bývalá astronautka NASA, pomohla představitelům jednotlivých rolí s autenticitou pohybu a chování ve vesmíru.

Vizuální podoba seriálu z pera Sophie Becherové se opírá o rady odborníků NASA a SpaceX, kteří pomohli s návrhem vesmírné lodi Daidalos a města Olympus, jež má být první lidskou kolonií na Marsu. Kostýmní návrhářka Daniela Cianciová zkoumala typy tkanin a vláken, která jsou dnes vyráběna za účelem odlehčení a zároveň posílení a zvýšení flexibility a odolnosti vůči radiaci, tak aby ochránila astronauty zítřka. Framestore, specialisté na vizuální efekty, kteří stáli též za úspěchem snímku "Gravitace", doladili celkový vzhled seriálu.

mars 23may2016natgeo

V seriálu Mars byl rovněž zpracován bezpočet rozhovorů s vynikajícími vědci a osobnostmi, které v současnosti pracují na překonání překážek, jež stojí v cestě smělému snu o startu meziplanetární mise, mj. Elonem Muskem, zakladatelem společností Tesla Motors a SpaceX, vyrábějící znovupoužitelné nosné rakety Falcon.

Ať už naše snahy o kolonizaci Marsu dopadnou jakkoliv, National Geographic od 13. listopadu nabídne dosud nejatraktivnější pohled do vesmíru.

zdroj: NGC

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group