ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Chorvatskou turistickou destinací roku

Známý americký turistický časopis Travel and Leisure (T+L) vyhlásil v pondělí Chorvatsko za světovou destinaci roku na základě nejvyššího počtu online hlasů čtenářů. Chorvatsko v hlasování čtenářů, které se konalo od konce října do začátku listopadu, získalo 28 % celkových hlasů, zanechalo za sebou Portugalsko na druhém místě s 24 % hlasů a na třetím Pittsburgh. V nominaci časopisu na destinaci roku 2016 byla ještě Havaj, Paříž, Nový Zéland, Island, Rio de Janeiro a další. Loňským vítězem v hlasování čtenářů byla Kuba.

split 2 branko covic

Časopis T+L nazývá Chorvatsko „klenotem v koruně Středomoří“, který byl letos jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě. Poukazuje na krásu města Split a Dubrovníku, jejichž fotografie byly po celou dobu hlasování uvedeny na portálu prezentující Chorvatsko.

split branko covic

Připomínají, že volbě Chorvatska pomohl i seriál „Hra o trůny“, který byl částečně natáčen přímo v Dubrovníku. Zdůrazňují ale, že Chorvatsko není pouze zajímavé jako krásná „filmová kulisa“. V popisu se zmiňují o bohaté historii hlavního města Záhřebu, o Šibeniku, Hvaru, Mljetu, Korčule a ostatních ostrovech, zároveň i o národních parcích, které doporučují navštívit. Časopis vyzdvihuje Istrii s výbornou nabídkou agroturistiky a vína, dalmatské pobřeží, obecně nabídku různorodého dobrého jídla, obzvlášť nabídku domácích sýrů a olivového oleje. Zdůrazňují, že v posledních letech turismus v Chorvatsku zažil „boom.“

powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group