ikoktejl

 • Vychází listopadový Koktejl

  Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

Chorvatský den na Vltavě

V neděli 14. 5. 2017 od 12:00 do 18:00 vedle Hergertovy cihelny (Cihelná 2b, Malá Strana) se bude konat akce Chorvatský den na Vltavě - Komiža v Praze, která představí námořní/ rybářskou tradici města Komiža na ostrově Vis a oslaví přátelské  vztahy a staletou turistickou propojenost České republiky a Chorvatska, vše u příležitosti 25. výročí mezinárodního uznání Chorvatské republiky.

Hlavními hvězdami akce jsou dvě historické dřevěné  rybářské plachetnice - gajete typu falkuša, se kterými se již ve 12. století jezdila regata na ostrov Palagruža.

Program:

 • Prezentace falkuša - kostými posádky, projížďka falkušemi pro veřejnost
 • Dílna lodiček pro děti - ve stanu s dílnou bude výstava fotografií z dílen
 • Gastro prezentace
 • Dílna pro výrobu námořních uzlů (suvenýr Knot in the Bottle)
 • Výstava fotografií z regaty Rota Palagruzona fotografa Iva Pervana (v kanálu Čertovky a na zdi vedle Hergertovy cihelny).
 • Prezentace prof. Joška Božanića „Tajemství souostroví Visu“ a recitace básní věnovaných palagruškým rybářům „Navigare necesse est“
 • Koncert kapely „Sveti Juraj“ Chorvatského válečného námořnictva a skupiny Šomazguni
 • Prezentace turistické nabídky  (Chorvatské turistické sdružení a Turistické sdružení Komiža)

Photo HTZ Davor Rostuhar 2

You have no rights to post comments

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group