ikoktejl

  • Vychází Extra Energie!

    Čím budeme topit příští rok? Otázky a odpovědi ze světa energií vám přináší nové vydání časopisu Extra. Na stáncích od 13. 10. 2017.

Vychází Koktejl Extra Energie

EX1702 titulkaJako fénix z popela

Nevěřila bych, že to udělám. Cítila jsem sílu ohně. Přitahovala mě k sobě jako magnet. Bosýma nohama jsem protančila po koberci z rozžhavených uhlíků. Bez újmy. Bez puchýřů. Zocelená. Jako bych povstala znovu jako fénix z popela. Jak je možné, že jsem se nepopálila, i když uhlíky měly teplotu 500 °C? Nevím. Experti na fyziku ale mají (téměř) jasno. Hovoří o teorii vodivosti nebo o efektu kapky vody tančící na rozžhavené plotně. Vědecké hypotézy ovšem dostávají na frak ve chvíli, kdy k vážným popáleninám dojde... Život není matematická rovnice. Někdy je krásné nevědět, protože máme možnost něčemu věřit. Třeba sami sobě. Umět přemoci svůj strach, obavy z neznámého a protančit tím, čeho jsme se nejvíc báli. Největší síla má sídlo v naší mysli a v našem srdci. Tento tandem těžko porazit.

V tomto magazínu najdete příběhy lidí, jejichž nadšení a pozitivní energie mění svět. Možná to nebude dlouho trvat a začneme na Mars jezdit jako na dovolenou, chytrá auta budou řídit místo nás a více lidské práce převezmou roboty. Kde by byl vývoj naší civilizace bez smělých vizí Leonarda da Vinci, Julesa Verna, Alberta Einsteina a dalších? Pionýry dnešní doby jsou lidé jako vizionář Elon Musk, který věří své Tesle, nepochybuje, že doveze lidi Mars nebo jim nabídne cesty raketou po celé Zeměkouli za cenu letenky v ekonomické třídě a tím zdaleka nekončí.

Největším zájmem lidstva by ovšem neměla být věčně neukojitelná touha po vlastním pohodlí, která si žádá stále vzrůstající oběti na životním prostředí, ale ochrana naší planety. Jsme jejími dočasnými správci a budeme ji předávat dalším generacím, tak ať na nás vzpomínají jen v dobrém.

Přeji vám nadcházející rok nabitý pozitivní energií a nápady k nezaplacení.

Barbora Slavíková Literová
šéfredaktorka

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group