ikoktejl

Archiv vydání magazínu Koktejl

PROMĚNA POPELKY

Tradičně dvakrát do roka se koná na brněnském výstavišti současně Mezinárodní veletrh módy a Středoevropský veletrh obuvi a koženého zboží Kabo. Jednoduchost linií a krása architektonických tvarů pavilonů brněnského výstaviště vytvářejí souzvuk estetickým pojetím módních výtvorů, prezentovaných na obou výstavách.

 


Večerní pohled na Rotundu pavilonu A prozrazuje, že zde právě probíhala jedna z mnoha módních přehlídek. Samozřejmě za účasti předních módních návrhářů designerů. K mimořádné atmosféře přispěla i módní přehlídka v duchu doby císaře Rudolfa II. Předváděné modely byly dílem vynikajících českých návrhářek - Daniely Flejšarové, Evy Janouškové, Táni Havlíčkové, Tatiany Kovaříkové, Kláry Nademlýnské, Martiny Nevařilové, Saši Pavalové, Ivany Šafránkové a Liběny Rochové.

Odborná komise to při výběru letošního výtvarníka sezony neměla lehké. Módní designer a stylista Josef Ťapťuch upoutal vysokou profesionalitou a kultivovaností svého projevu. Jak se sám vyjádřil, vidí smysl své profese ve chvíli, kdy se Popelka přemění v krasavici. "Současné módní tendence jsou, řekl bych, tak trochu výhodné. Jsou totiž silně reminiscenční. Jsou vzpomínkou na dávné časy," prohlašuje Josef Ťapťuch, módní návrhář a profesor na pařížské Formarnod. "Móda je v podstatě velmi jednoduchá, až zjednodušující, téměř minimalistická a strohá. O to víc však móda v novém podání nabývá na rafinovanosti. Klade totiž obrovský důraz na novou kvalitu materiálů a využívá vysoké technologie výroby, která umožňuje držet se ve struktuře oděvů velice jednoduchých artiklů."

Kdo umí, umí. Platí to dvojnásob o držitelkách loňského titulu Výtvarník sezony. Ten obhájila dvojice Daniela Flejšarová a Eva Janoušková stoprocentně. Úspěch jejich módní přehlídky pod nočním širým nebem předčil očekávání a vynutil si reprízu příští večer.

Pro svou novou kolekci na Stylu si Luděk Hanák zvolil kolekci se svěží zelenou a sdělil, že neuznává módní trendy, ale sny. Jeho kolekce jsou takové, jaký je on a jaké by chtěl mít kolem sebe ženy.

Nevyčerpatelný zdroj tvůrčí invence, neotřelých nápadů a barevných kompozic vtiskla do svých pletených modelů akademická malířka Magdaléna Štrausová.

Na shledanou při příštích veletrzích Styl a Kabo 17.-19. února 1998 v Brně!
 
Říjen 1997

. . . . .
powered by contentmap

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group