ikoktejl

Editorial 3/2018

UV1803 titulkaUmění nebýt

Víte, co se stane, když skočíte do černé díry? Takřka nic, alespoň ne hned, protože její síla je tak veliká, že nedeformuje jen prostor kolem sebe, ale i čas. A než se něco v bezprostřední blízkosti černé díry stane, utečou věky. Nedávno zesnulý fyzik Stephen Hawking byl příznivcem teorie, že černé díry jsou bránami do paralelních vesmírů. Bohužel by cesta do nich z výše uvedených důvodů byla příliš zdlouhavá. Ale paralelní dimenze? Kde je všechno stejné a přece jiné? To by bylo něco.

Dvojí život vedou i některá zvířata, alespoň to předstírají. V článku Mistři převleků jsme se podívali na ta, která se dokážou vydávat za jiné tvory, za rostliny či úplně splývat s prostředím. Mnohé technologie se podobné chování snaží napodobit. My jsme se v dalším článku podívali na deset vynálezů, jejichž uvedení do praxe by mohlo významně k lepšímu změnit naše životy. A v sekci o vědě jsme našli třináct zlepšováků, které s drobnými znalostmi chemie zvládnete aplikovat u vás doma již teď. Zkrátka stále je se co učit, a přesně o tom náš magazín je.

Přeji příjemné čtení

Jiří Škoda
šéfredaktor

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group