ikoktejl

Editorial 2018 / 04

Foto: Marek BenešVážení čtenáři časopisu Psí sporty,

jak vidíte na fotografii, tříměsíční Pippi byla na svých prvních závodech… Ale nebojte, byla jen jako doprovod, takže náš seriál „Od narození štěněte na první závod“ tím nekončí, ba naopak – v rámci tohoto projektu přinášíme mimo jiné skvělý rozhovor s MVDr. Veronikou Gesierichovou, která se intenzivně věnuje péči o pohybový aparát psů.
Tradiční hlavní linkou čísla 4 je každoročně MS FMBB, které se letos konalo v prosluněném a jeden den také extrémně větrném Slovinsku. Naši reprezentanti se ve velké konkurenci opět neztratili a kromě jasné dominance v ženských kategoriích canicrossu a bikejöringu slavilo naše družstvo agility historicky první zlato, ipaři přidali v družstvech bronz a Hanka Vymazalová v OB2 stříbro.
Rád bych ale upozornil ještě na jeden materiál, který je pro mne osobně z tohoto čísla nejcennější. V letošním roce uplynulo přesně 40 let od první soutěže agility, která byla připravena jako doprovodný program výstavy Crufts v Anglii. To nás vedlo k ohlédnutí se za historií toho jedinečného sportu. Náročného úkolu se ujal Pavel Košek (se svým typickým nadšením) a s pomocí Evy Lačňákové se jim podařilo připravit materiál, který má (a do budoucna bude mít) velkou hodnotu. Zdrojů totiž není mnoho, i když se jedná o minulost relativně nedávnou… 

Jakub Štýbr – šéfredaktor  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  

KOMPLETNÍ OBSAH TOHOTO ČÍSLA

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group