ikoktejl

Editorial 5/2018

UV1805 titulkaVyberme správné bojiště
 
Válka, válka je pořád stejná, říká se v ikonickém úvodním proslovu videohry Fallout zasazené do postapokalyptického světa, který zničil boj o docházející fosilní zdroje energie. Ale je tomu skutečně tak? V hlavním článku rubriky technologie se zabýváme novinkami zbrojařských firem, od nových způsobů ochrany vojáků, přes laserové zbraně po autonomní roboty bojující za nás. To jsou ale pořád jen nástroje, které používáme ke stejnému účelu, kterým je často nesmyslné zabíjení se navzájem. Proč se tak často na našich stránkách zabýváme vojenskými tématy? Obecně platí, že vojenský a vesmírný výzkum jsou oblasti, ve kterých vzniká obrovské množství převratných technologií, které můžeme dobře využít i v civilním životě. A třeba je – pro změnu – využít k řešení závažných problémů našeho světa. Jako je například zaneřádění vesmíru smetím z našich družic a raket, o kterém si můžete přečíst v rubrice vesmír.
 
Co vás dále čeká? Jako vždy pestrá plejáda témat – nebezpeční paraziti, extrémní sporty, dosud žijící potomci dinosaurů či analýza solárního letadla, které dokázalo obletět celý svět.
Přeji příjemné čtení
 
Jiří Škoda
šéfredaktor

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group