ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Editorial Koktejl Special Léto v ČR

SP1802 titulkaNa vodě
 
V době, kdy píšu tento editorial, zbývá jen pár dní do příchodu astronomického léta. Teploty již atakují a v některých místech i překračují třicetistupňové teploty. Je vedro a sucho. Už nejen zemědělci upínají svůj zrak k obloze v naději, že konečně zaprší. Na chatě mi ke sběru dešťové vody slouží starý bazén. Mám pocit, že v něm bydlí místní vodník a tajně ho vypouští. Vody v něm totiž moc nepřibývá. Tráva je vyschlá, že ji ani srna nechce žrát, tak hledá potravu jinde. Rozloučila jsem se s úrodou rajčat, krásně nakvetlými květy i bylinkovou zahrádkou. Jediné, čím si mohu zpestřit salát, je rukola, její trpká chuť zjevně nevyhovuje apetitu lesní zvěře. Sucho mě donutilo vyndat z garáže hadici a žíznivou zahradu zkropit. Přitom jsem si vzpomněla na návštěvu Dubaje, kdy místní vyprávěli, že když je sucho kritické, požádá šejk tohoto emirátu věřící, aby se modlili za déšť. A někdy to prý pomůže. Modlitba za vodu.
 
Voda a koupání jsou symbolem léta. Ohledně vlastních bazénů jsou Češi rekordmany, jeden najdeme na zahradě každé třetí chaty či rodinného domu. Máme se luxusně. Vodní svět je ale krásné objevovat i v krajině a také Česko se může pochlubit svými magickými hlubinami. Až budeme při letních toulkách pozorovat život na řece, v bažinách nebo kolem studánek, zjistíme, jak moc je na vodu navázaný život v přírodě a že bez ní není. Třeba nás to přiměje přistupovat k vodě jako k daru, s nímž se neplýtvá, vždyť i snově bohatí šejkové si uvědomují, že ropy se nenapijí.
 
Krásné léto u vody, ať je vám dobře všude tam, kam vás kroky zavedou.
 
Barbora Slavíková Literová
šéfredaktorka

You have no rights to post comments

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group